Petar Popović Spin, srpski teniski trener, govorio je o onome šta je potrebno da Novak Đoković naredne sezone nadigra Janika Sinera i Karlosa Alkarasa.
"Neverovatno je koje je on rezultate napravio – u 38. godini igrati četiri polufinala Grend slema, to je bolesno. Samo što smo mi razmaženi...", rekao je popularni Spin.
Kako je i sam srpski teniser rekao, telo mu više nije kako bi trebalo da bude i u poslednjih 18 meseci doživljava povrede učestalije nego ranije. Zbog toga je fokus više na oporavku, nego na tenisu.
"Novak s tim nema problema, jer je njemu 4-5 sati dnevno fokus na oporavku. Tako da je on tu neverovatno profesionalan, samo što on verovatno više ne može da trenira kao što je trenirao, već je tu duplo manji kvantitet. Ti ako treniraš duplo manje, treba imati snage odigrati meč od 4, 5 sati, odakle izvući to? Mislim da je izgubio u tom samom trenažnom procesu koji je smanjio zato što mu telo ne dozvoljava da trenira kako treba", objasnio je Popović.
Gledajući 2025. godinu, jasno je da je Đoković i dalje dosta bolji nego svi sem glavnog dvojca.
Alkarasa je uspeo da pobedi na Australijan openu, ali je poražen na US openu, dok je protiv Sinera bio na 0-2 (Rolan Garos, Vimbldon).
"Sa Alkarasom, to je jedini način. Da stane na liniju i da igra brzo. Da uprostimo... A sa Sinerom, kako je odigrao poslednja dva-tri meča, mene je razočaralo. Taktički. Bio je u istom ritmu, nivou, a ovaj je mlađi i brži, a sada i bolji. Mislim da Novak ima to u sebi, da može...", rekao je Popović i zaključio:
"Voleo bih da je otišao u Torino, gde je imao najveće šanse da ih pobedi – i da im uđe u glavu. Dvorana, na dva dobijena... I onda da dođe u Australiju da se malo boje Noleta, jer su igrači počeli da polako gube taj respekt. Pre igrači kad vide Novaka u žrebu, gledaju kartu za nazad kući! Tako je bilo".
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Selektor Južne Afrike Hugo Bros osudio je odluku glavnog arbitra da isključi Tembua Zvanea u porazu 2:0 od Meksika na otvaranju Svetskog prvenstva u četvrtak.
Raul Himenes doživeo je jedan od najemotivnijih trenutaka u karijeri pošto je golom pomogao Meksiku da pobedom nad Južnom Afrikom (2:0) otvori Svetsko prvenstvo 2026. godine.
FIFA šef sudija Pjerluiđi Kolina pred turnir nije najavljivao obračun sa grubom igrom, već je fokus stavio na ponašanje igrača i odugovlačenje vremena.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Legendarni američki teniser Džon Mekinro smatra da bi izostanak Karlosa Alkarasa sa Rolan Garosa mogao značajno da promeni odnos snaga u borbi za trofej u Parizu i otvori prostor drugim kandidatima za titulu.
Teniski trener Patrik Muratoglu smatra da rivalstvo između Janika Sinera i Karlosa Alkarasa još ne može da se poredi sa legendarnim duelima koje su godinama vodili Rodžer Federer i Rafael Nadal. U celo poređenje uključio je i Novaka Đokovića.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Moderna LED i laserska svetla na automobilima značajno su poboljšala vidljivost tokom noćne vožnje, ali sve veći broj vozača smatra da su postala previše jaka i da ugrožavaju bezbednost saobraćaja.
Tokom godišnjeg sastanka deoničara BYD, predsednik upravnog odbora Vang Čuanfu izneo je prognozu da će u narednih pet godina postati najveći proizvođač automobila na svetu.
Volkswagen Passat 1.9 TDI iz 1998. godine postavio je impresivan rekord zahvaljujući nemačkom entuzijasti Eliasu Rišmileru, koji je sa jednim rezervoarom dizela prešao čak 2.400 kilometara.
TikTok izgleda testira glasovne pozive unutar privatnih poruka, što bi popularnu platformu za kratke video-snimke moglo da približi aplikacijama kao što su Messenger i WhatsApp.
Insajderi "šuškaju" da Samsung planira veliko osveženje za januar, kada bi pored modela Galaxy S27, Galaxy S27+ i Galaxy S27 Ultra trebalo da predstavi i potpuno novi Galaxy S27 Pro.
Anthropic je predstavio novi AI model Claude Fable 5, prvu verziju svog najmoćnijeg AI modela Mythos koja je dostupna široj javnosti, ali uz rigorozne bezbednosne restrikcije.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar