Alkaras "preslišao" Ože-Alijasima i zakazao spektakl sa Sinerom!
Španski teniser Karlos Alkaras se plasirao u finale Završnog mastersa u Torinu pošto je savladao Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima sa 2:0 – po setovima je bilo 6:2, 6:4.
Favorit je još jednom potvrdio zbog čega je neprikosnoven – Kanađanin jednostavno nije imao odgovor na igru prvog tenisera sveta.
Tokom celog susreta dobio je samo jednu priliku da oduzme servis rivalu, ali ni nju nije uspeo da pretvori u brejk, dok je najbolji na planeti gotovo sve svoje šanse pretvarao u poene.
Prvi set otišao je rutinski, 6:2, uz potpunu kontrolu tempa i ritma. Drugi deo meča doneo je nešto više borbe, ali ne i realnu neizvesnost.
Sve do završnice činilo se da će se igrati samo duži set, jer brejk lopti nije bilo – sve dok Feliks Ože-Alijasim nije stao na servis pri rezultatu koji je značio ostanak u duelu.
Tada je usledio odlučujući udarac Karlitosa, koji je stavio tačku na meč.
I pored poraza, kanadski teniser ima mnogo razloga za zadovoljstvo.
Sezonu završava u vrhunskoj formi, a na novoj ATP listi popeće se na peto mesto – najvišu poziciju u dosadašnjoj karijeri.
U prilog tome ide i impresivan niz rezultata u drugom delu godine: titula u Briselu, polufinale na US openu i finale mastersa u Parizu jasno pokazuju da je Feliks napravio ozbiljan iskorak.
Finale u Torinu je rezervisano za Alkarasa i Sinera – gledaćemo spektakl.
Memfis Depaj će, kako stvari stoje, igrati na Svetskom prvenstvu, ali javnost u zemlji "lala" još uvek nije sto posto sigurna u to dok ne vidi konačan spisak Ronalda Kumana.
Disciplinska komisija francuske lige potpuno je oslobodila Nemanja Nedović, pa će iskusni srpski bek imati pravo nastupa za Monako u plej-ofu prvenstva Francuske.
Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cedevita Olimpiju (95:86) u majstorici četvrtfinala ABA lige i tako se plasirali u polufinale, gde ih očekuje okršaj sa Partizanom.
Košarkaški klub Crvena zveda malo pred ponoć se oglasio povodom izjave trenera Cedevita Olimpije Zvezdana Mitrovića date nakon majstorice četvrtfinala plej-ofa ABA lige.
Memfis Depaj će, kako stvari stoje, igrati na Svetskom prvenstvu, ali javnost u zemlji "lala" još uvek nije sto posto sigurna u to dok ne vidi konačan spisak Ronalda Kumana.
Večiti derbi u polufinalu ABA lige doneo je sve ono što regionalna košarka godinama nosi sa sobom: veliku tenziju, promene ritma i na kraju dramatičnu završnicu u kojoj je Partizan uspeo da sačuva prednost i savlada Crvenu zvezdu (100:94) za vođstvo od 1-0.
U prethodna dva finala uspešniji je bio beogradski klub, uključujući i prošlogodišnjih 3:0 u Zaječaru, pa je jasno da tim iz Novog Sada ima i dodatni motiv da konačno uzvrati udarac.
Marko Nikolić još jednom je oduševio fudbalsku javno i pokazao o kakvom se treneru radi, jer je sa još jednim klubom uspeo da dođe do šampionske titule.
Stellantis pokreće novu strategiju razvoja pristupačnih električnih automobila za Evropu, a inspiraciju pronalazi u legendarnim modelima poput Citroen 2CV i Fiat Panda.
Sindikat radnika kompanije Samsung Electronics zapretio je da će više od 40.000 članova stupiti u štrajk od 21. maja, ukoliko uprava ne prihvati njihove zahteve.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar