Siner je u prvom polufinalu savladao Aleksa de Minora rezultatom 7:5, 6:2 nakon vremena sat i 52 minuta igre i tako zabeležio i 13. trijumf u isto toliko međusobnih okršaja.
Niko pred domaćom publikom nije namučio Sinera kao Australijanac u prvom setu. Sva tri prethodna susreta je Janik ekspresno rešavao u svoju korist, da bi se prvi set ovog duela otegao na više od sat vremena.
Razlog je pre svega bila njegova slaba realizacija brejk šansi. Tek na osmoj je uspeo da oduzme servis gem protivniku.
Na njegovu sreću, bilo je to za rezultat 6:5, nakon čega je servirao za osvajanje seta uspešno. Ono što je bilo još važnije, potpuno je psihički slomio rivala za laku potvrdu trijumfa u nastavku.
Siner je na startu drugog seta vezao četiri gema, napravivši dupli brejk i rešivši pitanje pobednika. De Minor je jedinu priliku imao da se vrati pri rezultatu 4:1 kada je imao brejk šansu. Odgovor Sinera je bio silovit – as!
Od tog trenutka je bilo jasno ko će u veliko finale, a Aleks nije uspeo ništa drugo do da još malo samo odloži neizbežan poraz.
Drugi polufinalni par čine Karlos Alkaras i Feliks Ože-Alijasim.
Meč ste mogli da pratite putem bloga B92.sporta.
Završeno
14:00
7:5, 6:2
ATP Torino, polufinale
SET
GEM
Siner
2
0
De Minor
0
0
16:30
Kraj – 7:5, 6:2
Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u finale Završnog Mastersa u Torinu.
16:29
7:5, 5:2 – De Minor odlaže neizbežno
Siner će morati na svoj servis da potvrdi pobedu.
16:25
7:5, 5:1 – De Minor servira za ostanak u meču
Australijanac propušta brejk šansu koja bi ga vratila u meč.
As udarac Sinera u tom veoma važnom trenutku.
Sada će De Minor servirati za ostanak u ovom duelu. Trineasti poraz mu se smeši...
Vlasnici Njukasl junajteda razmatraju opciju da taj premijerligaški tim dobije košarkaku sekciju, koja bi se nadmetala u predstojećem projektu NBA Evrope.
Fudbaleri Crvene zvezde će u subotu, 21. marta od 16 časova, na stadionu “Rajko Mitić” dočekati ekipu Radničkog iz Niša u okviru 28. kola Superlige Srbije.
Fudbaleri Crvene zvezde će u subotu, 21. marta od 16 časova, na stadionu “Rajko Mitić” dočekati ekipu Radničkog iz Niša u okviru 28. kola Superlige Srbije.
Dmitrij Tursunov izrazio je zabrinutost zbog trenutne forme Ige Švjontek, ocenivši da poljska teniserka prolazi kroz jedan od najtežih perioda u karijeri.
Fudbaleri Crvene zvezde će u subotu, 21. marta od 16 časova, na stadionu “Rajko Mitić” dočekati ekipu Radničkog iz Niša u okviru 28. kola Superlige Srbije.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
Proizvođači automobila Stellantis i Mercedes-Benz razmatraju bližu saradnju sa kineskim proizvođačima kako bi ojačali konkurentnost u tehnologiji i smanjili troškove razvoja vozila.
Zvanično je počela sezona motociklista, kojih će u narednom periodu biti sve više, rekao je Vladimir Jevtić, predsednik Asocijacije za bezbednost motociklista.
Američka vojska zvanično je poverila budućnost svoje odbrane kompaniji Anduril Industries, potpisivanjem okvirnog ugovora koji bi mogao da dostigne vrtoglavu vrednost od 20 milijardi dolara.
Ruska Federalna služba za nadzor komunikacija, informacione tehnologije i masovnih medija (Roskomnadzor) saopštila je da platforma Telegram i dalje ne poštuje ključne odredbe ruskog zakona o digitalnim platformama.
Korisnici širom danas su se suočili sa poteškoćama prilikom korišćenja društvene mreže X (bivši Twitter), jer su aplikacija i desktop verzija sajta prestale da funkcionišu ispravno.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar