Nova vest
Logo
Tenis 5

25.9.2025.

10:54

"Đokovića ne računam – ima 40"

Frensis Tijafo veruje da će se uskoro pojaviti "treći čovek" koji bi mogao da zapreti Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru.

Autor:B92.sport

B92.sport
"Đokovića ne računam – ima 40"
EPA/JOHN G. MABANGLO

Karlos Alkaras i Janik Siner poslednje dve godine neprikosnoveni su na svetskoj teniskoj sceni – podelili su svih osam grend slem titula, po četiri svaki, pa je logično pitanje ko bi mogao da im stane na crtu i ugrozi dominaciju.

Amerikanac Frensis Tijafo veruje da kandidata ima, ali da je još uvek nepoznato ko bi mogao da bude "treći čovek".

"Ima nekoliko momaka. Ne kažem da mogu da ih pobede, ali da im zaprete, mislim da je moguće. Sada svi čekamo da vidimo ko je taj treći momak. Ko je četvrti?", poručio je Tijafo.

Zanimljivo je da u toj računici nije pomenuo Novaka Đokovića, koga smatra zasebnom kategorijom.

"Njega ne računam. Ima 40 godina. Volim ga, ali ne računam. Najbolji je svih vremena. On je bez konkurencije", istakao je Amerikanac.

Dodao je i da je Đoković u prošlosti prošao kroz sličan scenario.

"On je imao borbu protiv Federera i Nadala. I uspeo je da dođe do toga da bude najbolji na svetu. To je ono što mene motiviše da možda ja baš budem taj", zaključio je Tijafo.

Podeli:

Komentari 5

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Vratio se X

Platforma X (bivši Twitter) kratko je bila nedostupna korisnicima širom sveta.

B92.net

17:30

3 h

Aktuelno

SAD zapretile Velikoj Britaniji

Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.

B92.net

14:00

6 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu