Nova vest
Logo
Tenis 34

23.9.2025.

9:28

Preminuo Nikola Pilić

Slavni teniser i trener Nikola Pilić preminuo je u 87. godini u Rijeci, javlja HRT.

Autor:B92.sport

B92.sport
Preminuo Nikola Pilić
Nikola Krstic / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nikola Pilić promenio je svetski tenis, udario temelje ATP-a – Svetske teniske organizacije. Pokrenuo je promene koje su dovele do profesionalizacije ovoga sporta.

Pilić je kao trener vodio brojne velike tenisere, a bio je jedan od ključnih ljudi u početku velike karijere Novaka Đokovića.

Uspeo je čak tri puta da podigne trofej Dejvis kupa i to sa Hrvatskom, Zapadnom Nemačkom i Srbijom 2010. godine kada je bio savetnik u stručnom štabu. 

Što se tiče njegovbih igračkih dana, osvojio je devet medalja u singlu i šest u dublu, uključujući Grend slem pehar 1970. godine na US Openu.

Najbolji plasman na ATP listi mu je šesto mesto.

Podeli:

loader

Komentari 34

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Ford Bronco stiže u Evropu!

Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.

B92

7:05

4 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu