Međedović se u susretu sa 433. na svetu suočavao sa pet meč lopti, nezgodan i neizvestan bio je i taj-brejk drugog seta, ali je Hamad nekako preživeo i preokrenuo, pre nego što je povreda leve prepone bila nepremostiva prepreka za Turčina.
Za razliku od prvog meča između Kecmanovića i Kirkina, ovaj drugi susret bio je zaista kvalitetniji i uzbudljiviji, a Erel blizu senzacije.
Naredni duel biće susret dublova u subotu tačno u podne (12.00 časova). Igra se u tri dobijene pobede.
B92.sport/Luka Nikolić
Uprkos sjajnom početku meča, delovalo je da će Erelov nivo tokom susreta padati, međutim, to se nije dogodilo.
Upravo je ovaj 24-godišnji momak, koji je u karijeri igrao samo četiri meča na ATP turu, bio taj koji je više podizao publiku na noge u Čairu.
Propuštao je šanse u prvom setu, četiri brejk lopte, koje je Hamad uz muke spasavao.
Imao je Međedović šansu da ga slomi u taj-brejk, propustio je tri set lopte i kazna je ubrzo stigla.
Erelu je za nijansu slabiji servis bio u nastavku meča, što je Hamad konačno i iskoristio u sedmom gemu.
Radost nije dugo trajala, pošto je Međedović već u narednom dopustio da Turčin napravi ribrejk.
B92.sport/Luka Nikolić
Hamadu tu nije bio kraj mukama, jer je u 10. gemu morao da se suočava sa čak pet meč lopti, ali ih je spasao pre svega zahvaljujući dobrim servisima.
Uveo je Međedović nekako i drugi set u taj-brejk, s tim da je ovoga puta bio uspešniji, iako je vrlo lako moglo da ode na drugu stranu.
Hamad je odlučujući set započeo odlično brejkom, lako poveo sa 3:0, nakon čega je Erelu leva prepona pravila toliko problema da se jedva kretao.
Osvojio je nekako naredni gem, ali je nakon toga odlučio da pruži ruku Hamadu i preda meč.
Veliki šok viđen je u Bolonji u poslednjem susretu 26. kola Evrolige, pošto je "fenjeraš" Asvel napravio ogromno iznenađenje i savladao Virtus rezultatom 80:70.
Legendarni golgeter Superlige Srbije Milan Bojović priznao je da mu najveća neostvarena želja ostaje to što nikada nije dobio šansu u Partizanu, iako je u mlađim kategorijama bio najbolji strelac.
Nenad Stojaković, trener fudbalera Partizana, govorio je na konferenciji za medije pred meč 22. kola Superlige protiv Radnika, te se dotakao i spekulacija oko njegovog odlaska iz Humske.
Kvoterbek Los Anđeles Remsa Metju Staford osvojio je nagradu za najkorisnijeg igrača (MVP) NFL-a, pobedivši u izuzetno tesnoj trci Drejka Mejja iz Nju Ingland Petriotsa.
Bruklin Nets su na isteku ovogodišnjeg trejd roka povukli potez koji je iznenadio mnoge – odlučili su da otpuste Kem Tomas, jednog od svojih najeksplozivnijih poentera.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković se plasirao u finale Australijan opena nakon maratonskog meča i pobede nad Italijanom Janikom Sinerom sa 3:2 – po setovima je bilo 3:6, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4.
Nenad Stojaković, trener fudbalera Partizana, govorio je na konferenciji za medije pred meč 22. kola Superlige protiv Radnika, te se dotakao i spekulacija oko njegovog odlaska iz Humske.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Izuzetno redak i legalan za drumsku vožnju McLaren F1 GTR, jedan od svega 28 ikada napravljenih, uskoro će se pojaviti na aukciji sa procenjenom cenom od 15,5 miliona funti (17,8 miliona evra).
Geely Auto bio je među retkim kineskim proizvođačima automobila koji su u januaru zabeležili rast prodaje, a ključni pokretači bili su snažan izvoz i odlični rezultati hibridnih modela.
Netflixov direktor Ted Sarandos našao se usred oštrog političkog sukoba u američkom Kongresu, tokom svedočenja pred Senatorskim pododborom za antimonopolska pitanja povodom pokušaja kompanije da kupi veliki deo Warner Bros Discovery (WBD).
Američki senatori iz redova demokrata pozvali su Pentagon da odmah preispita poslovanje SpaceX-a zbog navoda da su kineski investitori tajno stekli udeo u ovoj kompaniji u vlasništvu Ilona Maska.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar