Tenis 1

19.4.2024.

20:00

Cicipas sa ruba propasti do polufinala

Grčki teniser Stefanos Cicipas je uz dosta muke obezbedio plasman u polufinale turnira u Barseloni.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Sedmi igrač sveta je posle preokreta pobedio Argentinca Fakunda Dijasa Akostu rezultatom 4:6, 6:3, 7:6 (8), nakon dva sata i 35 minuta igre.

Aktuelni osvajač Monte Karla bio je vrlo blizu poraza u duelu sa 53. teniserom planete, pošto je u završnici odlučujućeg seta uspeo da spasi dve meč lopte.

Uspeo je, takođe, volšebno da se vrati u taj-brejku sa 2:5 do 6:5, a potom, uz dosta muke, iskoristi treću meč loptu.

Bio je ovo prvi međusobni duel dvojice igrača, a Dijas Akosta, koji je imao prednost u setovima, pokazao se kao ozbiljan izazov.

Cicipas se na vreme probudio, dovoljan mu je bio jedan brejk u drugom periodu, da bi u trećem imao veliku šansu da privede susret kraju.

Najpre je spasao dve brejk lopte u osmom, da bi u devetom gemu iskoristio svoju drugu brejk šansu i tako došao u poziciju da servira za pobedu.

Poklekao je u odsudnom trenutku, Akosta je ovoga puta iskoristio drugu brejk loptu, a onda i u sledećem gemu, na svoj servis, birao sjajna rešenja, obezbeđujući usput bar taj-brejk trećeg seta.

Imao je Argentinac u 12. gemu priliku i da slavi, stigao je do meč lopte, međutim, u odsudnom trenutku zakazao mu je forhend.

U taj-brejku je imao dva mini-brejka prednosti (5:2), ali se Stefanos vratio i došao do meč lopte (6:5).

Nije je iskoristio, baš kao ni drugu na 8:7, usput se suočavajući sa još jednom za rivala.

Drami je bio kraj nakon duple servis greške Akoste, a potom i vinera Cicipasa.

Naredni rival biće mu bolji iz duela Dušan Lajović – Artur Fis.