Nova vest
Tenis 1

6.5.2025.

9:54

"Novak je prazan posle povlačenja Federera i Nadala"

Karlos Moja je "kao iz topa" izneo favorite za Rolan Garos.

Autor:B92.sport

B92.sport
"Novak je prazan posle povlačenja Federera i Nadala"
EPA-EFE/Chema Moya

Karlos Moja, bivši šampion Rolan Garosa i dugogodišnji trener Rafaela Nadala, vrlo dobro poznaje šta je potrebno za osvajanje najprestižnijeg turnira na šljaci.

Upravo zato njegove reči o favoritima pred predstojeći grend slem u Parizu imaju posebnu težinu-

U razgovoru sa španskim novinarima, Moja je izdvojio imena koja, prema njegovom mišljenju, imaju najveće šanse da podignu trofej.

"Karlos Alkaras, Janik Siner i Kasper Rud, ali i Novak Đoković", rekao je Moja.



Posebno je naglasio značaj srpskog asa.

"Novak je jedan od istorijskih velikana, a najveće nikada ne smete potcenjivati."

Na pitanje zbog čega Đoković u poslednje vreme ne igra na prepoznatljivom nivou, Španac se osvrnuo na Olimpijske igre.

"Oseća se malo praznim posle ostvarenja želje da osvoji zlatnu medalju na Olimpijskim igrama i povlačenja Nadala i Federera", objasnio je Moja, koji iz ličnog iskustva zna kako je igrati protiv Đokovića – u četiri međusobna susreta upisao je dve pobede.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Citroen vraća kupovnu moć Evropi

Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.

Autocar

16:00

15 h

Aktuelno

Ilon Mask priznao

OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".

B92.net

12:30

18 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu