Ovo je bio prvi Novakov meč na šljaci u ovoj sezoni, a prvi od nastupa na Indijan Velsu, gde je u trećem kolu poražen od Italijana Luke Nardija.
Đoković je prvi nosilac na ovom turniru koji je poslednji put osvojio još 2016. godine i rutisnki je završio posao na startu u Monte Karlu, pošto je za 71 minut pobedio ruskog igrača.
Već od samog početka videlo se da je Đoković siguran. Plenio je izborom kvalitetnih udaraca, nametnuo svoj tempo, odmah oduzeo servis rivalu, napravio dupli brejk i poveo 4:0.
Sve to bio je znak da će prvi set biti završen bez velike muke, a na kraju je ovaj deo igre prvi teniser sveta dobio posle samo 34 minuta.
Sofascore
U ovom susretu aktivno je učestovao i Nenad Zimonjić, koji je bio u Đokovićevom boksu i svaku priliku je koristio kako bi najstarijem svetskom broju 1 dao što bolji savet.
U drugom setu brejk smo čekali sve do četvrtog gema, kada je Novak još jednom uspeo da oduzme servis ruskom teniseru. Imao je Srbin mogućnost i ranije da završi ovaj meč, ali nije iskoristio nove tri brejk lopte.
Međutim, nije to mnogo poremetilo Đokovića, koji je u osmom gemu drugog seta iskoristio drugu meč loptu i izborio narednu rundu u Monte Karlu.
U trećem kolu, Novaku će rival biti bolji iz meča u kome se sastaju Artur Fils i Lorenco Museti.
Kompletan tok meča mogli ste da pratite putem našeg LIVE BLOG-a.
Završeno
15:20
Semafor
6:1, 6:2
Monte Karlo, 2. kolo
SET
GEM
Đoković
2
0
Safijulin
0
0
17:36
6:1, 6:2 - Pobeda Đokovića!
Sjajan meč Đokovića za drugu rundu - samo 71 minut na terenu je Đoković proveo.
— Rolex Monte-Carlo Masters (@ROLEXMCMASTERS) April 9, 2024
17:25
6:1, 5:2 - Samo jedan gem do pobede
Samo jedan korak deli Đokovića od druge runde, do koje će izgleda ekspresno da dođe.
Rus u naredno gemu servira za opstanak u meču - 5:2
17:23
6:1, 4:2 - Uz dosta muke Safijulin uzima drugi gem
Nova nesigurnost na servisu Safijulina i nove tri brejk lopte za srpskog tenisera.
Spasao je sve tri, došao do izjednačenja, ali je đoković strpljivo čekao novu grešku rivala. I dočekao ju je, ali je Rus uspeo i nju da spase. Bila je to 12. brejk lopta koju Đoković nije iskoristio na ovom meču.
Na kraju, gem je uzeo Rus, koji je smanjio na 4:2.
17:15
6:1, 4:1 - Ziki i Nole deluju kao dobar tandem
Malo duži gem na servis Novaka, u kojem je Zimonjić opet delio savete. Ovaj put za servis. To je Đokoviću poslušao i pomoglo, da servis gem završi na pravi način i povede 4:1.
17:09
6:1, 3:1 - Evo ga brejk!
Đoković koristi drugu brejk šansu u ovome delu meča i vodi 3:1.
17:08
61:2:1 -Novak siguran
Nije Rus imao priliku da pripreti na servis Đokovića, koji vodi 2:1.
I dalje nema brejka u ovom setu.
17:06
6:1, 1:1 - Gem za Rusa
Mnogo ranije nego u prvom setu, Safijulin je uspeo da uzme gem na svoj servis. Sada je 1:1.
17:00
6:1, 1:0 - Nastavlja Đoković gde je stao
Lagan servis gem na početku drugog seta, bez izgubljenog poena, u kom je odservirao i prvi as na meču.
Vodi Đoković 1:0.
Nenad Zimonjić aktivno "učestvuje" u meču, svaku priliku koristi da da Đokoviću savet.
Beloruska teniserka Arina Sabalenka osvojila je WTA turnir iz serije 500 u Brizbejnu, pobedivši u finalu Ukrajinku Martu Kostjuk rezultatom 2:0 (6:4, 6:3) za sat i 19 minuta.
Partizan je prošlost za Tajrika Džonsa, Amerikanac je debitovao za Olimpijakos, odigrao odličnu utakmicu, a nakon toga je sabrao utiske o prethodnih desetak dana. Turbulentnih desetak dana.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Radnički iz Niša ponovo je u centru pažnje zbog poteza koji jasno govori o nestabilnosti u klubu – sportski direktor smenjen je posle svega mesec dana rada.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Deset godina je prošlo od trenutka kada je Beograd slavio evropsko zlato, a Dejan Savić sa klupe vodio jednu od najvećih generacija u istoriji svetskog vaterpola.
Izuzetno atraktivan dizajn nove Toyote C-HR nije jedino što je izdvaja od konkurencije. Tu je i pogon na sva četiri točka, plag-in hibridna opcija, ali i brojna napredna tehnička rešenja.
Decenijama su nemački automobili bili simbol inženjerskog savršenstva i ekonomske moći te zemlje. Prodaja sada opada zbog loših rezultata u Kini, najvećem tržištu. Može li Indija da popuni prazninu?
Apple već godinama omogućava iPhone korisnicima da promene podrazumevane aplikacije za pojedine sistemske radnje, ali sad je lista ovih aplikacija još šira.
Komentari 63
Pogledaj komentare Pošalji komentar