Alkaras je u polufinalu eliminisao Artura Fisa u dva seta (2:0). Po setovima je bilo 6:2, 6:4 posle sat i 15 minuta igre.
Dvojica tenisera su nedavno po prvi put ukrstili rekete u Monte Karlu i iako su mnogi očekivali reprizu tog odličnog meča, dobili smo jednostranu predstavu u Kataloniji.
Alkaras je dominirao tokom čitavog meča i stigao do 22. uzastopno osvojenog seta i samim tim trećeg finala u Barseloni.
Fis je poklekao već u trećem, a svom drugom servis gemu, kada ga je Alkarasu duplom greškom na brejk šansu poklonio protivniku. Nešto što će biti simptomatično za čitav meč.
Ogroman broj neiznuđenih grešaka je napravio Francuz na ovom meču, nije ni vetar bio na njegovoj strani, ali ni smirenost.
Fis je i na drugu brejk loptu za Alkarasa u prvom setu napravio duplu servis grešku i tako sam sebi presudio.
Drugi teniser sveta je u drugom setu ponovo brejknuo protivnika u trećem gemu i to mu je bilo sasvim dovoljno da slavi u ovom duelu.
Alkarasa u meču za titulu čeka Holger Rune koji je ranije tokom dana eliminisao Karena Hačanova.
Meč ste mogli da pratite putem bloga B92.sporta.
Završeno
15:30
6:2, 6:4
ATP Barselona, 1/2 finale
SET
Alkaras
2
Fis
0
17:28
Kraj – 6:2, 6:4
Španski teniser Karlos Alkaras plasirao se u finale turnira u Barseloni.
17:24
6:2, 5:4 – Alkaras servira za pobedu
U toku je potencijalno poslednji gem ovog polufinala.
Može li Alkaras do 22. vezanog seta i trećeg finala u Barseloni?
17:13
6:2, 4:3 – Ne treba otpisivati Fisa
Francuz i dalje u brejku zaostatka, ali sada barem bolje parira Alkarasu.
Pitanje je i da li u nekom od naredna dva servis gema protivnika može do brejka. Toliko mu je ostalo u najboljem slučaju vremena.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Đoan Penjaroja, trener košarkaša Partizana, govorio je o narednoj utakmici u Evroligi, ali i aktivnosti crno-belih na tržištu posle povrede Šejka Miltona.
Pep Gvardiola je izrazio nezadovoljstvo odlukom VAR-a koja je poništila gol Antoana Semenja u pobedi Mančester Sitija nad Njukaslom od 2:0 u prvom meču polufinala Liga kupa.
Lebron Džejms je posle pobede Lejkersa nad Hoksima (141:116) razjasnio stav o izjavi svog agenta, Riča Pola, koji je rekao da bi LAL trebalo da trejduje ljubimca navijača Ostina Rivsa.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Bivši španski teniser Aleks Koreča smatra da bi Huan Karlos Ferero, doskorašnji trener Karlosa Alkarasa, mogao u budućnosti bez problema da sarađuje sa njegovim najvećim rivalom – Janikom Sinerom.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Pep Gvardiola je izrazio nezadovoljstvo odlukom VAR-a koja je poništila gol Antoana Semenja u pobedi Mančester Sitija nad Njukaslom od 2:0 u prvom meču polufinala Liga kupa.
Lebron Džejms je posle pobede Lejkersa nad Hoksima (141:116) razjasnio stav o izjavi svog agenta, Riča Pola, koji je rekao da bi LAL trebalo da trejduje ljubimca navijača Ostina Rivsa.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Trend iznenađuje analitičare, jer SUV segment, kod kojiih je pogon 4x4 najčešći u poređenju sa drugim klasama vozila, i dalje raste među novim automobilima.
Xiaomi je objavio listu pametnih telefona za svoje brendove Xiaomi, Redmi i POCO kojima će tokom 2026. godine biti okončana zvanična softverska podrška.
Komentari 28
Pogledaj komentare Pošalji komentar