Teniski turnir u Beogradu sa nagradnim fondom 80.000 dolara
Kvalitetni igrači, mečevi i velika borba za svaki poen i pobedu obeležili su dve nedelje UTR Pro serije na terenima TK Crvena zvezda za nagradni fond od 80.000 dolara.
Izvor: TK Crvena zvezda
TKCZ
Sa prvim danima proleća 2025. kroz tabor "crvenobelih" na beogradskoj Karaburmi prodefilovalo je 80 takmičara iz 14 zemalja sveta.
Odigrana su dva turnira, u dve nedelje, kako za žene, tako i muškarce.
Prvi turnir (muškarci i žene) održan je od 31.03. od 06.04. U konkurenciji dama finalni meč odigrala je srpska teniserka Anđela Lazarević protiv predstavnice Rusije Anastasije Zolotareve. Pobednički pehar otišao je u ruke ruskinji rezultatom 4:6, 7:6, 6:3.
Muško finale pripalo je Rusu Andreju Čepelevu koji je rezultatom 7:6, 6:1 pobedio Nemca Sebastijana Prehtela.
Usledio je drugi turnir (muškarci i žene) od 07. od 13. aprila. Druga nedelja takmičenja UTR Pro serije u TK Crvena zvezda doneo je borbu za tron dve ruskinje u kojoj je novi, drugi u nizu trofej na terenima "crvenobelih" osvojila Anastasija Zolotareva pobedivši zemljakinju Elinu Nepli 6:4, 7:5.
TKCZ
U konkurenciji muškaraca do pobedničkog trona stigao je predstavnik BiH Andrej Nedić pobedivši u finalu reprezentativca Srbije Marka Maksimovića 6:1, 6:3.
Prolećna UTR Pro serija u TK Crvena zvezda donela je turnire na kojima su učestovali takmičari koji su rangirani do 300. mesta na WTA i ATP listi.
O kvalitetu i vrednosti ovih turnira govori i činjenica da su na UTR Pro serijalu 2024. učestvovale srpske teniserke Mia Ristić, Natalija Senić i Anja Stankovic koje su na tek završenom Bili Džin King kup takmičenju branile boje Srbije.
U 2025. ovaj serijal turnira doneo je učešće srpskih tenisera Stefana Popovića, Marka Maksimovića i Stefan Latinovića koji se nalaze na širem spisku Teniskog saveza Srbije za Dejvis kup reprezentaciju.
Naredni, 19. po redu UTR Pro turnir u TK Crvena zvezda biće organizovan u drugoj nedelji avgusta 2025.
Nekoliko desetina "grobara" je pevalo sa igračima, među kojima su bili Pokuševski, Kalates, Fernando, Lakić i Džekiri hitove "južne tribine" poput "Gde god ti da igraš, tu su tvoji grobari, samo tebi verni, samo tebi odani".
Nekadašnji trener Majkl Meloun, koji je deset godina vodio Denver Nagetse i osvojio titulu šampiona sa našim Nikolom Jokićem, mogao bi uskoro da se vrati u NBA ligu.
Situacija u Istočnoj konferenciji dodatno se komplikuje, jer tenzije među zvezdama rastu – od Milvoki Baksa Janisa Adetokumba do Filadelfije i Džoela Embida.
Italijanski teniser Janik Siner otvoreno je govorio o ključnim momentima svoje karijere, ali i o tome kako je njegov život mogao da krene potpuno drugačijim putem.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Hyundai je na sajmu automobila u Njujorku prikazao kako bi mogao da izgleda njegov dugo najavljivani pikap sa klasičnom šasijom, a premijerni nagoveštaj stiže kroz atraktivni Boulder Concept.
Proizvođači automobila nude širok izbor boja za svačiji ukus - stručnjaci, međutim, naglašavaju da kupci polovnih automobila imaju nešto drugačije prioritete prilikom izbora polovnog vozila.
Iako su mnogi očekivali da će Apple uskoro potpuno "sakriti" senzore ispod ekrana, najnoviji izveštaji sugerišu da će prepoznatljivi Dynamic Island (dinamičko ostrvo) krasiti prednju stranu iPhone uređaja još neko vreme.
Kompanija TP Vision, koja stoji iza brenda Philips, donela je neočekivanu odluku koja će značajno promeniti korisničko iskustvo na njihovim predstojećim TV modelima.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar