Tenis 19

8.4.2024.

18:08

Đoković dobio rivala na startu Monte Karla

Najbolji svetski teniser Novak Đoković u prvom kolu Masters turnira u Monte Karlu je slobodan, a ovog popodneva saznao je rivala u drugoj rundi.

EPA-EFE/RAY ACEVEDO

Protivnika mu je dodelio meč između 41. igrača sveta Romana Safijulina i kvalifikanta Haumea Munara, 72. na ATP listi.

Pobedu je izvojevao Safijulin posle sat i 37 minuta igre, i u dva seta: 7:5, 6:1.

Bilo je vrlo neizvesno u prvom setu u kom je Rus prvi ispustio servis, pa ga odmah vratio, a onda u samom finišu, pre taj-brejka rešio prvi set u svoju korist.

U drugom je sve bilo mnogo lakše, jer je Safijulin razbio Munara i ekspresno stigao do 5:0, a onda i 6:1.

Đoković je protiv svog sledećeg rivala igrao jednom do sada u karijeri i, očekivano, slavio je lagan trijumf.