Đokovićima 37 godina, oborio je praktično sve moguće rekorde i, žargonski rečeno, prešao igricu.
Jedan od rekorda koje nema je broj ukupno osvojenih titula. Trenutno je na 99, a rekorder je Džimi Konors koji ima 109.
"Bila bi velika stvar ako uspem da oborim taj rekord. Konors je neko koga iskreno poštujem i divim mu se. On me je uvek javno podržavao, zato sam mu veoma zahvalan. Bilo bi fenomenalno", rekao je Đoković i dodao:
"Verovatno mi je sada teže da ga postignem nego pre nekoliko godina. Idem korak po korak. Uostalom, ne znam ni koliko ću još igrati".
Što se tiče ostalih stvari, kao što je mesto broj 1 na ATP rang listi, to je manje važno.
"Nije mi više to važno. Ako dolazi kao posledica odličnih rezultata i titula koje osvojim tokom sezone, onda je to sjajno. Ali broj 1 nije više moj cilj. Moj cilj je da igram najbolje na gren slemovima i ostalim turnirima na kojima učestvujem. Više ne jurim poene i poziciju na svetskoj listi. To je drugačije nego pre nekoliko godina ili u najvećem delu moje karijere. Srećniji sam da osvojim gren slem ili neki drugi veliki turnir nego da budem broj 1".
Novak puni 38 godina za oko dva meseca i zbog toga mora da pazi na to koliko igra, iz više razloga.
"Moj takmičarski kalendar je sada mnogo kraći. Ranije su bili drugačiji ciljevi, drugačije sam organizovao sezonu kako bih više igrao. Tada sam razmišljao o poenima, gde da ih branim ili ne… Dobar deo organizacije se odnosio na to. Sada pravim kalendar tako da imam dovoljno vremena za treninge kako bih izgradio svoje telo i igru, bio još bolji kada to želim", rekao je najveći svih vremena i podvukao:
"Moji ciljevi su sada bolje definisani. Više ne moram odjednom da igram turnir sledeće nedelje jer nisam osvojio dovoljno poena. Sada je moj cilj da igram one turnire koje želim".
Košarkaš Crvene zvezde Džoel Bolomboj govorio je o toku oporavka i otkrio okvirni termin povratka na teren, koji je vezan za period od devet meseci nakon operacije obavljene 30. aprila.
Panatinaikos se postepeno vraća u puni sastav nakon što je grip zahvatio ekipu, ali nastup kapitena Kostasa Slukasa u evroligaškom derbiju protiv Olimpijakosa i dalje je neizvestan.
Egzibicioni meč između Nika Kirjosa i Arine Sabalenke, zamišljen kao svojevrsna "bitka polova", izazvao je brojne negativne reakcije u teniskoj javnosti.
Gael Monfis je govorio o dominaciji Karlosa Alkaraza i Janika Sinera, istakavši da njihova najveća prednost nije samo kvalitet igre, već mentalna sposobnost da stalno pronalaze rešenja i pobeđuju u najrazličitijim okolnostima.
Košarkaš Crvene zvezde Džoel Bolomboj govorio je o toku oporavka i otkrio okvirni termin povratka na teren, koji je vezan za period od devet meseci nakon operacije obavljene 30. aprila.
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 11
Pogledaj komentare Pošalji komentar