Nova vest
Plivanje 1

30.7.2025.

14:05

Tunišaninu istorija na SP: Treći najbrži rezultat svih vremena

Tunišanski plivač Ahmed Žauadi osvojio je zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom, na Svetskom prvenstvu u Singapuru.

Izvor: Beta

Tunišaninu istorija na SP:  Treći najbrži rezultat svih vremena
Tanjug/AP Photo/Lee Jin-man)

Žauadi je do pobede u finalu stigao vremenom 7:36,88 minuta.

Srebrnu medalju je osvojio Nemac Sven Švarc sa 3,08 sekundi zaostatka.

Bronza je pripala njegovom sunarodniku Lukas Martens koji je imao 3,31 sekundu zaostatka za pobednikom.

Ovo je trecći najbrži rezultat svih vremena i najbrže vreme na svetu od 2009. godine.

Australijska plivačica Moli O'Kalahakan osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara slobodnim stilom, na Svetskom prvenstvu u Singapuru.Ona je do zlata stigla vremenom 1:53,48 minuta.

Druga je bila Kineskinja Bingđe Li sa 1,04 sekundom zaostatka, a bronzu je osvojila Amerikanka Kler Vajnštejn sa 1,19 sekundi zaostatka za pobednicom.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
iOS

Apple se muči

Dosadašnje informacije su sugerisale da je iPhone Fold na putu da bude lansiran ovog septembra, ali to bi moglo da se promeni.

B92.net

17:30

30 min

Gejming

Stigla je gejmerska vest godine!

Gejming scena je upravo dobila vest godine: češki Warhorse Studios, koji stoji iza ultra-popularnog serijala Kingdom Come: Deliverance, radi na novoj igri smeštenoj u Tolkinovu Srednju zemlju.

Engadget

13:38

4 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu