Rukometašice Srbije igraće sutra od 18.40 časova kao gošće u Klajpedi protiv selekcije Litvanije u meču petog kola Pete grupe kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.
U drugom meču petog kola sastaće se selekcije Ukrajine i Švedske.
"Posle dvomeča sa Švedskom, na red su došle i odlučujuće utakmice za plasman na EP. Na početku kvalifikacija pobedile smo Ukrajinu i Litvaniju, ali sad je situacija prilično drugačija, tako da nas čekaju dosta zahtevnije utakmice. Igramo u izmenjenom sastavu, devojke koje su tu spremne su da odigraju najbolje što mogu i sigurna sam da će svaka od nas ostaviti i poslednji atom snage", izjavila je Katarina Bojičić, preneo je sajt RSS.
Prvo mesto na tabeli drži Švedska sa osam bodova, dok su Srbija i Ukrajina osvojile po četiri boda. Litvanija je poslednja bez bodova.
"Litvanija nije naivna selekcija. Gledala sam neke njihove utakmice i mogu reći da imaju veoma dobar sastav. Bekovi su visoki ali brzi, veoma su pokretni, igraju oštro u odbrani, ali za sve to, naravno, postoji i odgovor, tako da sam sigurna da ćemo pronaći adekvatno rešenje", dodala je Katarina Bojičić.
Rukometašice Srbije će 12. aprila u Novom Sadu dočekati Ukrajinu u utakmici poslednjeg, šestog kola kvalifikacija za plasman na EP.
Plasman na EP izboriće po dve prvoplasirane reprezentacije iz svake grupe, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije.
EP će biti održano od 3. do 20. decembra ove godine u Češkoj, Poljskoj, Rumuniji, Slovačkoj i Turskoj.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar