Nova vest
Logo
Rukomet 0

14.6.2025.

16:42

Lako je "lisicama" kad je tu Milosavljev – šampion Nemačke u istorijskom finalu

Rukometaši Fihsea iz Berlina prvi su finalisti Lige šampiona.

Autor:B92.sport

B92.sport
Lako je "lisicama" kad je tu Milosavljev – šampion Nemačke u istorijskom finalu
Profimedia

Oni su u prvom polufinalu fajnal-fora najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja u rukometu, bili bolji od Nanta sa 34:24.

Biće ovo prvo istorijsko finale za nemački tim, koji će u finalu čekati boljeg iz duela Barselone i Magdeburga. 

Najraspoloženiji u timu iz Berlina je bio Frajhefer sa deset golova, dok kod Nanta Nikola Turna je bio najefikasniji sa šest pogodaka. 

Uprkos tome što su već u uvodnom delu meča ostali bez svog najboljeg igrača Matijasa Gidsela, šampion Nemačke je bez ikakvih problema uspeo da se plasira u finale. 

Od starta meča su uspeli da steknu prednost, koju su održavali i povećavali kako je utakmica odmicala. 

Nije vicešampion Francuske bio dostojan rival ekipi iz Berlina, za koju je blistao na golu srpski čuvar mreže Dejan Milosavljev. 

Golman reprezentacije Srbije je u ovom polufinalu upisao 15 odbrana i tako bio jedan od najzaslužnijih za ovaj ubedljiv trijumf. 

Drugi srpski rukometaš u ekipi Fihsea, Mijailo Marsenić upisao se u listu strelaca u ovom polufinalu. 

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu