Nova vest
Logo
Rukomet 42

12.5.2025.

16:00

Katastrofa: Srbiju očekuje pakao na Evropskom prvenstvu

Rukometaši Srbije uspeli su da se plasiraju na Evropsko prvenstvo sa drugog mesta posle pobede nad Italijom u poslednjem meču na domaćem terenu.

Autor:B92.sport

B92.sport
Katastrofa: Srbiju očekuje pakao na Evropskom prvenstvu
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Evropska rukometna federacija je odredila sastav šešira za žreb, koji će biti na programu u četvrtak od 19 časova.  

I tu Srbija nije imala sreće, jer je svrstana u poslednji šešir, što znači da bi mogla da dobije izuzetno tešku grupu.

Iz prvog šešira bi bilo dobro da izbegnemo domaćina Dansku i Švedsku, dok su Mađarska i Slovenija poželjni rivali.

Kada pogledamo spisak drugog šešira su najjači Portugalija i Hrvatska, dok je najslabiji rival Farska Ostrva.

Jedino je treći šešir malo ujednačeniji, pa tamo nema reprezentacija koje ulivaju određeno poštovanje.

Jedno je sigurno u istu grupu Srbija neće moči da se sastane sa Gruzijom, Švajcarskom, Rumunijom, Ukrajinom i rivalom iz kvalifikacija Italijom.

Kompletan spisak šešita za žreb.

Prvi: Francuska, Danska, Švedska, Nemačka, Mađarska i Slovenija

Drugi: Portugalija, Norveška, Island, Hrvatska, Španija i Farska Ostrva

Treći: Austrija, Holandija, Crna Gora, Češka, Poljska i Makedonija

Četvrti: Gruzija, Srbija, Švajcarska, Rumunija, Ukrajina i Italija

Podeli:

Komentari 42

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

11 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu