Rukomet 1

3.4.2024.

17:28

Srpske rukometašice razbile Bugarsku – bod ih deli od Evropskog prvenstva

Najbolje srpske rukometašice savladale su Bugarsku 35:17 (19:6) u gostima u 5. kolu kvalifikacione grupe za odlazak na EP koje se od 28. novembra održava u Mađarskoj, Austriji i Švajcarskoj.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Starsport

Izabranice Uroša Bregara sada su druge u grupi, u egalu su sa Turskom, koja je danas poražena od Crne Gore, što znači da će našim devojkama i bod iz meča odluke sa Turkinjama (Zrenjanin, 7. april)  biti dovoljan za prolaz.

Crnogorke su prve sa maksimalnim učinkom i obezbeđenim prolaskom na završni turnir.

Najefikasnija u srpskom timu u duelu mačke i miša bila je Aleksandra Stamenić sa sedam golova, dok je gol manje na svom kontu upisala Sanja Radosavljević.

Selektor Srbije Uroš Bregar iskoristio je duel sa autsajderom da ukaže šansu svim raspoloživim snagama, među njima i debitantkinji Jovani Ristić, koja je postigla prve golove za nacionalni tim.

Danas je dva puta matirala bugarskog golmana.

Starsport

O igri domaće selekcije, osim njihovog učinka do sada (0-0-5) dovoljno govori i činjenica da su protiv Srbije tek u 15. minutu postigle prvi gol.

Do tada, Srbija je akumulirala ubedljivu prednost (11:0) i više se nije osvrtala. Ona je u nastavku samo rasla iako su se Bugarke "probudile" i pokazale određeni kvalitet, istina tek je po koja njihova igračica pokazala te odlike.

Još u prvom poluvremenu Bregar je promenio gotovo čitavu postavu, odmorio je najjače adute a na teren uveo igračice koje su dosad dobijale manju minutažu.

Sve u svemu, laka, ubedljiva pobeda Srbije, efikasna kao i i u prvoj utakmici ova dva tima (40:16) i sjajna uvertira za meč odluke sa turskom u Zrenjaninu.

Meč iz Šumena mogli ste pratiti iz minuta u minut uz LIVE BLOG na B92.sport.

Završeno

14:57

(6:19, 11:16)
  BUG   SRB
  17 : 35

17:21

28' Završnica

Opala je produkcija sa obe strane, čeka se kraj utakmice.

Majkić je izborila sedmerac - koristi ga debitantkinja Risić za svoj drugi gol danas i drugi u reprezentativnoj karijeri.

17:16

24' Knežević kruniše

Lepa, efektna akcija naših devojaka koja je krenula sa vrhunskom intervencijom Simićeve na golu.

Potom je Ristić pronašla na crti Kneževićevu, a ova majstorskim lobom pogodila

Srbija u velikom stilu finišira utakmicu (31:15).

17:14

51' Ivanova najefikasnija

Sedam njenih golova, novi iz sedmerca (15:29).

Još deset minuta do kraja, Srbija privodi ovaj meč kraju bez ikakvih problema.

17:09

47' Stamenić se izjednačila sa Radosavljević

Oba su upisale po šest golova, s tim da Sanja do kraja verovatno neće ulaziti u igru.

U međuvremenu Milanova svojim četvrtim golom, iz sedmerca, pogađa za rivalke koje teško dolaze do pogodaka iz igre.

Genčeva je to uspela, šest golova za nju danas - Srbija vodi 28:13.

17:06

44' Petrović, pa Stamenić

Srbija nastavlja nesmanjenim tempom da nastupa danas u Šumenu - sa dva brza gola diže prednost na 26:10.

Lake egzekucije Petrović i Stamenić.

17:04

Sanja Radosavljević - šest golova danas
Starsport

17:01

Crveni karton!

Tijana Simić, rukometašica Zvezde, dobila je šansu da zaigra danas, ali već mora napolje - zaradila je direktan crveni karton.

Čini se, prestrogo.

U tranziciji rivalki zadržala je i oborila Genčev, faul je postojao bez dileme, ali veliko je pitanje da li je Simić zaslužial baš najstrožu kaznu.

16:58

38' Srbija rasterećena ali ozbiljna

Majkić i Knežević su pogodila za Srbiju (24:8), uzvratila je Genčeva njenim šestim golom.

Rezervistkinje kojima je Bregar ukazao šansu za sada vrlo angažovane, poletne i motivisane uprkos autsajderskom renomeu rivala.

Tamara Mandić je sada u igri.

16:53

32' Gol Ristić - prvi za reprezentaciju

Pamtiće meč sa Bugarskom mlada debitantkinja u dresu reprezentacije Jovana Ristić - postigla je prvi gol za nacionalni tim u jednoj zvaničnoj utakmici.

Srbija dolazi do brzih 2:0 u nastavku, ukupno 21:7.

16:40

Poluvreme - Srbija na +13

Srpske rukometašice imaju sigurnu, ubedljivu prednost posle prvih 30 minuta neravnopravne borbe u Šumen, vode 19:6.
Najefikasnija u našem timu Sanja Radosavljević sa šest golova.

16:32

27' Petrović u elementu

Već šest odbrana našeg golmana.

Sada je inicirala kontru koju je na drugoj strani materijalizovala Petrović.

Pogađa Petrović i u narednoj akciji, njen treći gol, za vođstvo Srbije 17:6.

16:31

Dobre vesti iz Turske

Tamo je Crna Gora savladala Turkinje 30:28 i upisala petu uzastopnu pobedu, za potvrdu prvog mesta.

Ukoliko naše devojke završe posao protiv Bugarske prema očekivanjima, u meč odluke u Zrenjaninu sa Turskom ući će poravnate na drugom mestu.

16:29

23' Peti gol Bugarki

Genčeva je precizna sa sedam metara, treći njen gol danas.

Bugarke su uhvatile kakav takav napadački ritam, ali i dalje je to intenzitet koji može da bude pretnja po vođstvo našeg tima.

16:25

19' "Serija" Bugarki

Tri gola domaćih u tri vezana napada, ali Srbija i dalje ima više nego ubedljivu prednost.

Posle gola Radović ona iznosi 13:3.

U međuvremenu Bregar je "promešao karte", dao je priliku nekolicini igračica sa klupe, u igri su Mandić, Petrović, Veličković, koje će pokušati da održe visok ritam igre.

16:24

Starsport

16:20

15' Prvi gol Bugarki!

Konačno, domaće igračice dolaze do prvog gola, u 15. minutu. Srbija vodi 10:1.

Lazić je dala 2 gola, Radovaljević 4, Nuković 2 i Janjušević 2.

16:17

10' Lakši trening za Srbiju

Drugi gol postiže Radosavljević, njen drugi danas, a sedmi za Srbiju.

Naše devojke posle deset minuta dale su sedam golova, nisu primile nijedan.

Poluamaterski deluju rivalke.

16:14

9' Prvi šut u gol Bugarki

Moli Kubina je sprečila rivalke da dođu do prvog gola danas. Njena prva odbrana danas.

Osraj 6:0 za Srbiju.

16:12

7' Igra mačke i miša

Srpske rukometašice su vrlo ozbiljne shvatile meč protiv autsajdera - o tome najbolje govori rezultat posle uvodnih sedam minuta (0:5).

Nuković do sada najefikasnija sa dva gola.

16:07

5' Brzih 4:0 za Srbiju

Dobar početka našeg tima.

Odbrana Moli Kubine u prvom napadu Bigarski, a potom "rafal" naših rukometašica - četiri gola za pet minuta!

Vode naše devojke 4:0.

16:05

Utakmica je počela

Mali broj gledalaca prati ovaj meč

15:02

Bilans Srpkinja u grupi

Bregarove izabranice u dosadašnja četiri meča imaju dva poraza, oba od Crnogorki, remi sa Turkinjama u gostima i pobedu nad Bugarskom.

15:01

Bregar raspoložen, optimista je

"Dobro smo trenirali, danas su sve igračice bile na raspolaganju, stigle su nam i devojke koje igraju u inostranstvu. Vidi se napredak, dobar rad u klubovima i individualno. Odradili smo dobru pripremu i idemo u Bugarsku sa ciljem da ostvarimo pobedu"

15:00

Tabela grupe 6

14:58

Srpkinje ubedljive u prvom meču

Rukometašice Srbije savladale su u prvoj utakmici današnjeg rivala rezultatom 40:16.

Bugarke su poražene u sva četiri meča u grupi.

Jasno je otuda da će sve osim trijumfa Srbije protiv takvog rivala biti senzacija.