Rukomet

Ponedeljak, 11.12.2023.

19:25

Tragičan poraz Hrvatske kojem se obradovala Crna Gora

Rukometašice Hrvatske izgubile su od Mađarske (23:22), u meču drugog kola druge faze Grupe 1 Svetskog prvenstva.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/Adam Ihse

Hrvatice, koje imaju pet bodova, tako su ostale bez šansi za plasman u četvrtfinale, u koje će, pored prvoplasirane Švedske, otići i Crna Gora.

Drugoplasirana Crna Gora ima šest bodova, baš kao i Mađarska, s tim da Crnogorke imaju bolji međusobni skor.

Pravo je čudo kako Hrvatska nije slavila u duelu sa Mađarskom, protiv koje je u drugom poluvremenu imala šest golova prednosti.

Mađarska je velikom serijom uspela da preokrene rezultat, da bi u poslednjem minutu Dejana Milosavljević promašila sedmerac, što je Hrvatsku koštalo makar boda.

Bode Biro, koja je meč završila sa 13 intervencija, zaustavila je Milosavljevićevu, koja je do tog momenta postigla osam golova.

Najefikasnija na drugoj strani bila je Klajber sa devet pogodaka.

U istom terminu, ali u meču grupe 3, Rumunija je pobedila Poljsku rezultatom 27:26.