Rukomet

Ponedeljak, 11.12.2023.

14:30

Srbija bez pobede u drugoj fazi – Japanke ipak bolje

Rukometašice Srbije su poražene od Japana 22:20, u okviru poslednjeg meča druge faze Svetskog prvenstva, u okviru treće grupe.

Srbija je zavrišla takmičenje bez ijedne pobede u drugoj fazi šampionata.

Izabranice Uroša Bregara, su završile takmičenje kao poslednje u grupi.

Bilo je izjednačeno na startu meča, Jovović je postigla prvi pogodak za Srbiju.

Ipak, Japanke su se razigrale u nastavku i predvođene sa Saki Hatori koja je postigla četiri pogotka, došli su do pet golova prednosti u 10. minutu – 6:1.

U nastavku su se srpske rukometašice razigrale i do 19. minuta došle do izjednačenja – 6:6.

Dva pogotka u tom delu meča je postigla Radosavljević, Janjušević, Vukajlović i Veličković po jedan.

Trebalo je Japanu čak 14. minuta do novog pogotka, došle su do vođstva u 25. minutu, kada je strelac bila Hatori, a potom je bila precizna i sa sedam metara, čime je došla do šestog pogotka.

Srbija je u naredna dva minuta golovima Stamenić i Veličković došla do izjednačenja – 8:8.

Ipak, na poluvreme su naše rukometašice otišle sa golom zaostatka, pošto je u 29. minutu pogodila Kasai za 9:8.

Japan je ušao mnogo bolje u drugo poluvreme i brzim golovima Nakajame i Aizave pobegao na +3.

Nekoliko puta je Srbija prilazila na gol zaostatka, najviše pogotcima Laništanin i Vukajlović – 14:13. Ipak, nisu uspevale da dođu do izjednačenja ili eventualno preokreta.

Svaki put kada su naše rukometašice dolazile na posed zaostatka, Japan bi pogodio i pobegao na +2 (17:15).

U poslednjih 10 minuta, usledila je serija Japanki 3:0, sa kojom su došle do velikih četiri gola prednosti – 20:16 i na kraju rutinski privele meč kraju – 22:20.

Najbolji strelac u timu Uroša Bregara, bila je Vukajlović sa šest pogotka, pratila je Laništanin sa pet, dok je Veličković postigla tri pogotka.

Kod Japanki, Nakajama je pogodila šest puta, Aizava i Hatori po četiri, a Sasaki tri puta.