Nova vest
Biciklizam 0

22.7.2025.

10:53

Predvodio Tur prve nedelje, odustao zbog pneumonije

Holandski biciklista Metju van der Pul povukao se sa Tur d'Fransa pre starta 16. etape.

Izvor: Beta

Predvodio Tur prve nedelje, odustao zbog pneumonije
Zac Williams/SWpix.com / imago sportfotodienst / Profimedia

Njemu je dijagnostikovana upala pluća, saopštio je njegov tim Alpecin

Van der Pul, koji je tokom prve nedelje trke nosio žutu majicu i osvojio jednu etapu, poslednjih dana imao je simptome prehlade.

Njegovo stanje se naglo pogoršalo tokom druge pauze u ponedeljak, zbog čega je prebačen u bolnicu u južnom francuskom gradu Narbonu, gde je ustanovljeno da boluje od pneumonije.

"Medicinski testovi su pokazali da Metju ima upalu pluća. U dogovoru sa lekarskim timom odlučeno je da ne može da nastavi trku. Zdravlje je prioritet, a odmor i oporavak su sada najvažniji", navodi se u saopštenju tima.

Van der Pul će narednu nedelju provesti na odmoru, nakon čega će dodatni pregledi odrediti dalji tok njegovog oporavka.

Uoči 16. etape, lider Tura bio je Slovenac Tadej Pogačar sa 4:13 minuta prednosti u odnosu na Danca Jonasa Vingegora.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Nula

Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.

Iva Jevtić

9:15

3 d

Partizan

Poslednji voz

Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.

Iva Jevtić

8:30

4 d

Aktuelno

Kontroverza: Izveštaj o AI pun halucinacija

Kompanija KPMG našla se u centru kontroverze nakon što je povukla svoj izveštaj o AI, pošto je utvrđeno da sadrži veliki broj netačnih tvrdnji, loše navedenih izvora i potpuno izmišljenih referenci.

B92.net

17:00

7 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu