Tokom utakmice smo videli brojne nekadašnje saigrače Dražena Petrovića poput Terija Portera, Kenija Andersona, Vlade Divca, Žarka Paspalja...
Što se samog susreta tiče, rezultat je bio u drugom planu, ali je Draženov tim pobedio rezultatom 110:107 u neizvesnoj završnici.
Najefikasniji je sigurno bio Mario Hezonja sa 36 poena, 16 je imao Drežnjak, a 15 Krušlin i u timu Hrvatske više niko nije bio dvocifren.
Što se tiče Draženovog tima, 19 poena je postigao Džanan Musa, dok su po 13 ubacili Matijas Lesor i Tornike Toko Šengelija, po 11 Obst i Marjanović, a 10 je imao Valter Edi Tavares.
Na kraju su Željko Obradović i Neven Spahija odlučili da "zatvore" utakmicu stavivši zajedno u postavu Edija Tavaresa i Bobana Marjanovića.
Hezonja je bio heroj do samog kraja, ali poslednje šuteve nije ubacio i Hrvatska je izgubila.
Sve u svemu, Dražen Petrović je bio glavna tema večeri i u njegovu čast okupio se veliki broj košarkaških velikana, svi da pozdrave legendu evropske košarke.
Meč ste mogli da pratite UŽIVO putem našeg LIVE BLOGA.
Završeno
18:38
Hrvatska
Dražen
107
:
110
22:19
Aco Petrović:
Ovaj put je kratak. Život leti, kapetane.
22:18
Aleksandar Stajkovac/B92.sport
22:17
KRAJ
Draženov tim pobedio je Hrvatsku rezultatom 110:107
22:14
40' Boban pogađa
Vodi Draženov tim 108:107
22:14
39' Prkačin zakucava
102:101 vodi Hrvatska koja odgovara na trojku Šengelije
22:12
37' Drama
101:97 vode Hrvati. Ova utakmica ulazi u dramatičnu završnicu
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
Srpska atletičarka Aleksandrija Mitrović nije uspela da se plasira u finale troskoka na Evropskom prvenstvu, ali je takmičenje završila novim ličnim rekordom.
Ženska štafeta Velike Britanije osvojila je zlatnu medalju u disciplini 4x200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u plivanju, koje se održava u Parizu.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Novo pojačanje Partizana Alesandro Pajola neće nastupiti za reprezentaciju Italije u predstojećem kvalifikacionom prozoru, pa će tako propustiti i duel protiv Srbije.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
"Najviše me je impresioniralo to što je vrlo brzo stavila tačku na jednu vrhunsku karijeru u skoku udalj i sa neverovatnom željom krenula u nove izazove u novoj disciplini", kaže Goran Obradović.
Toyota je razvila potpuno novi 4.0 litarski V8 sa dva turbopunjača, 640 KS i tehnologijom toplotne zaštite kakva se koristi u avio-industriji. Prvi će ga dobiti novi superautomobil GR GT.
Kineski naftni gigant Sinopec počeo je da pretvara benzinske stanice u punktove za ultrabrzo punjenje električnih automobila. BYD punjači od 1.500 kW mogu da dopune bateriju za samo devet minuta.
Mazda vraća CX-3 u potpuno novom izdanju. Kamuflirani prototip nove generacije prvi put je prikazan u okviru finansijske prezentacije kompanije, a proizvodnja bi trebalo da počne 2027. godine.
Peregryn GT-R sa 700 KS i centralno postavljenim V8 motorom želi da se suprotstavi Chevroletu Corvette ZR1, uz znatno manju masu, siroviji karakter i proizvodnju u maloj seriji.
Hakerska grupa Kimsuki razvila je sopstvene AI alate za analiziranje ukradenih podataka, pravljenje opasnijih fišing kampanja i pisanje zlonamernog koda.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar