Prikupljeno 1.760.000 dinara za podršku deci sa smetnjama u razvoju na UNICEF-ovom humanitarnom turniru
UNICEF-ov tradicionalni Fer plej turnir u basketu održan je tokom vikenda u Comtrade sport i event centru u Beogradu.
Izvor: UNICEF
UNICEF
Na turniru je učestvovalo 20 timova iz poslovnog sektora koji su svojim kotizacijama obezbedili 1.760.000 dinara.
Sredstva su ove godine namenjena za kupovinu asistivne tehnologije koja će pomoći učenicima sa smetnjama u razvoju i invaliditetom da uče i napreduju zajedno sa svojim vršnjacima.
Kompanija Comtrade je bila domaćin turnira i podržala organizaciju ovog sportskog događaja, a kompanija VODA VODA je podržala turnir tako što je obezbedila osveženje za učesnike.
Prvo mesto je osvojio tim Comtrade sistem integracije, drugo mesto pripalo je IMLEK-u. Timovi kompanija AD Imlek, Lotus Flare, Nordeus, Yettel, Banca Intesa, SBB, Inpira, NELT, NIS, L'Oreal, Fondacija registar nacionalnog internet domena Srbije (RNIDS), Bosch, Tesla i Comtrade sistem integracije su pokazali timski duh, fer plej i sportske vrednosti.
UNICEF
„Ovaj turnir ne samo da nas povezuje kroz sport i fer plej, već nas podseća i na snagu zajedničkog delovanja u stvaranju jednakih šansi za svako dete u Srbiji. Podrška biznis sektora je značajna za ravnopravno uključivanje u obrazovani proces dece sa smetnjama u razvoju i invaliditetom i za ostvarivanje njihovih snova. Zajedno gradimo društvo u kojem je svako dete važan deo zajednice i ima priliku da dostigne svoj puni potencijal," smatra Deyana Kostadinova, direktorka UNICEF-a u Srbiji.
Učesnike turnira je pozdravio Aleksandar Đorđević, nacionalni ambasador UNICEF-a u Srbiji.
„Zahvaljujem što danas svi igramo za isti tim. A to je najvažnije za naše društvo, za decu i mlade. Siguran sam da je uloga biznis sektora od velikog značaja za promene koje želimo da ostvarimo kako bi svako dete u Srbiji moglo da dobije priliku da se razvija i uči, da napreduje i ostvari svoje potencijale", rekao je Aleksandar Đorđević.
UNICEF
UNICEF-ov Fer plej turnir je tradicionalna sportska manifestacija koja okuplja poslovnu zajednicu u Srbiji koja svojim učešćem podržava programe za decu i mlade koje sprovodi UNICEF u Srbiji.
„Veliko nam je zadovoljstvo da je Comtrade treću godinu zaredom domaćin UNICEF humanitarnog košarkaškog turnira. Sport nam pruža mogućnost da kroz igru i fer-plej damo podršku programima koje UNICEF sprovodi u Srbiji i da u korporativnom svetu podignemo svest o važnosti zalaganja za zajednicu i van okvira našeg poslovanja. Nakon potpisivanja ugovora o partnerstvu između Comtrade Distribucije i UNICEF-a, sa ciljem unapređenja digitalnih veština mladih i smanjenja jaza u digitalnoj pismenosti osetljivih grupa, drago nam je što možemo da damo još jedan doprinos, i pomognemo nabavku asistivne tehnologije za inkluzivno obrazovanje dece sa smetnjama u razvoju.
Smanjenje nejednakosti, i pravo na kvalitetno obrazovanje za sve mlade u Srbiji, ciljevi su kojima kao kompanija težimo, i teme koje ćemo nastaviti da podržavamo," smatra Nebojša Lozo
generalni menadžer Comtrade Distrbucija.
Džon Holand je u Crvenoj zvezdi proveo relativno kratak period, ali dovoljan da oseti sve ono što ovaj klub čini jedinstvenim – euforiju, pritisak, strast i neraskidivu vezu sa navijačima.
Trener Liverpula Arne Slot osvrnuo se na kritike koje poslednjih nedelja stižu sa tribina i iz javnosti, nakon što su pojedini navijači igru "crvenih" okarakterisali kao dosadnu.
Fudbaler Barselone Lamin Jamal najskuplji je igrač na svetu, pošto tržišna vrednost španskog reprezentativca iznosi 343,1 milion evra, objavio je Međunarodni centar za sportske studije (CIES).
Italijanski klub Trapani Šark došao je u nezapamćenu situaciju u FIBA Ligi šampiona, kada je za utakmicu imao svega šest igrača, dok pravila nalažu minimum deset.
Trener Liverpula Arne Slot osvrnuo se na kritike koje poslednjih nedelja stižu sa tribina i iz javnosti, nakon što su pojedini navijači igru "crvenih" okarakterisali kao dosadnu.
Fudbaler Barselone Lamin Jamal najskuplji je igrač na svetu, pošto tržišna vrednost španskog reprezentativca iznosi 343,1 milion evra, objavio je Međunarodni centar za sportske studije (CIES).
Vreme ume da izbriše brojke, ali retko briše osećaj pripadnosti. Fredi Haus danas živi daleko od Beograda, ali način na koji je govorio o Partizanu za B92.sport jasno pokazuje da crno-beli period njegove karijere nikada nije zapravo ostao u prošlosti.
Peti poraz uzastopno i treća utakmica u kojoj je Partizan primio više od 100 poena za 40 minuta igre – da li je zaista moguće i to časno igranje u eliti?
Kina je napravila još jedan važan korak u regulisanju električne mobilnosti, pošto je odobrila prvi obavezni standard energetske efikasnosti za električne putničke automobile.
Problemi sa internet konekcijom spadaju među najčešće i najiritantnije tehnološke kvarove, naročito kada vaš provajder ne prijavljuje nikakav prekid. Uzrok često nije tamo gde ga prvo tražimo.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar