Nova vest
Uz zvuk sirene 1

21.8.2026.

20:45

Hezonja ubacio 37 poena i trojkom srušio Tursku

Košarkaška reprezentacija Hrvatske savladala je Tursku rezultatom 95:94 u dramatičnoj prijateljskoj utakmici na DBB Superkupu u Nemačkoj.

Autor:B92.sport

B92.sport
Hezonja ubacio 37 poena i trojkom srušio Tursku
Beautiful Sports International, BEAUTIFUL SPORTS Pressphoto Agency / Alamy / Profimedia

Apsolutni junak pobede bio je fantastični Mario Hezonja, koji je odigrao utakmicu za pamćenje.

Košarkaš Real Madrida postigao je čak 37 poena, a spektakularno izdanje krunisao je pobedničkim pogotkom.

Hezonja je četiri sekunde pre kraja utakmice pogodio trojku kojom je Hrvatskoj doneo konačnih 95:94 i plasman u finale.

Veliku pomoć imao je u Dariju Šariću, koji je postigao 16 poena, dok je Karlo Matković dodao 12.

Džejlin Smit ubacio je devet, Ivica Zubac sedam, Luka Božić šest, Roko Badžim pet, a Dominik Mavra tri poena.

U reprezentaciji Turske najefikasniji su bili Malači Flin i Omer Jurtseven sa po 18 poena, dok je Džedi Osman utakmicu završio sa 17.

Hrvatska će u subotu od 20.30 igrati u finalu prijateljskog turnira, a rival će joj biti pobednik utakmice između domaćina Nemačke i Češke.

Podeli:

Učitavanje..

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu