Srbija ne mora da brine – Kusturica je budućnost! VIDEO
Predstojeći NBA Ol-star vikend ponovo će imati snažan evropski pečat, sa petoricom Evropljana na Ol-star utakmici, uključujući bivše MVP-jeve Janisa Adetokumba i Nikolu Jokića.
Izvor: FIBA
Ruben De La Rosa/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia
U međuvremenu, mladi talenti poput Aleksa Sara, Matasa Buzelisa, Jegora Demina, Ažaja Mičela i Janika Konana Niderhauzera dobili su mesto u "Rising Stars" izazovu.
Dok sadašnje evropske zvezde blistaju na najvećoj sceni, nova generacija je već u usponu.
U trećem izdanju izbora FIFA "20 ispod 20", izdvajaju se najperspektivniji evropski igrači rođeni 2006. godine ili kasnije, uzimajući u obzir dosadašnja dostignuća, trenutni uticaj i dugoročni potencijal.
Među njima je i jedan košarkaš iz Srbije – Nikola Kusturica, iako mu je tek 16 godina.
Na spisku je i Crnogorac David Mirković, te uzdanice Partizana Mika Murinen i Mege Luiđi Suigo.
Među igračima koji su svrstani među one "vredne pominjanja" je Savo Drezgić.
Najboljih 20 ispod 20
FIBA
Kristijan Anderson (Nemačka, Teksak Tek) – jedan od najboljih igrača koledž košarke ove sezone. Prosečno beleži 19,6 poena po meču i među liderima je NCAA po asistencijama. Šutira 43,6% za tri poena i projektovan je kao pik prve runde na NBA draftu.
Neoklis Avdalas (Grčka, Virdžinija Tek) – krilo visoko 206 cm sa profilom primarnog plejmejkera. Kombinacija visine, kontrole lopte i vizije igre stavila ga je na NBA radare. Već je debitovao za seniorsku reprezentaciju Grčke.
Žoan Beringer (Francuska, Minesota) – centar od 211 cm, pik prve runde drafta, već dobija minute u NBA. Ističe se fizičkim predispozicijama, zaštitom obruča i igrom iznad obruča.
Jegor Demin (Rusija, Bruklin) – plej visok 204 cm, starter u Bruklinu sa 19 godina. Beleži 10,5 poena po meču uz 39,5% šuta za tri, što predstavlja veliki napredak u odnosu na koledž sezonu.
Noa Eseng (Francuska, Čikago) – 12. pik drafta, krilni centar od 208 cm. Povreda ga je zaustavila ove sezone, ali kombinacija snage, brzine i napada na obruč daje mu veliki ofanzivni potencijal.
Dijego Garavalja (Italija, Ulm) – svestrano krilo poznato po odbrani i fizičkoj igri. Već godinama jedan od najboljih italijanskih prospekata.
Ugo Gonzales (Španija, Boston) – defanzivno pouzdano krilo koje dobija sve veću ulogu u Seltiksima. Može da čuva više pozicija i doprinosi bez lopte.
Kasperas Jakučionis (Litvanija, Majami) – bek sa odličnom vizijom igre i šutem, već ima ulogu rezervnog plejmejkera u NBA. Projektuje se kao jedan od nosilaca budućnosti Litvanije.
Nikola Kusturica (Srbija, Barselona) – sa samo 16 godina MVP U16 Evropskog prvenstva. Krilo visoko 202 cm sa sjajnom kontrolom lopte i potencijalom za prvu rundu drafta u budućnosti.
David Mirković (Crna Gora, Ilinois) – već u prvoj NCAA sezoni beleži 12,4 poena i 8,2 skoka uz 36,1% za tri, a zahvaljujući kombinaciji veličine, svestranog napada i skoka nalazi se na NBA radaru i projektuje se kao budući lider reprezentacije Crne Gore.
Mika Murinen (Finska, Partizan) – jedan od najtalentovanijih igrača Evrope. Atleticizam, visina (210 cm) i svestranost već su ga učinili važnim delom reprezentacije Finske.
Mario Sen-Superi (Španija, Gonzaga) – smatra se "sledećim velikim španskim bekom", šutira 45,7% za tri i već ima iskustvo sa seniorskom reprezentacijom.
Dame Sar (Italija, Djuk) – atletsko krilo od 203 cm, doprinosi tranzicijom i odbranom, uz prostor za napredak u napadu.
Ben Saraf (Izrael, Bruklin) – MVP U18 Evrobasketa, poznat po raznovrsnom napadu i kreaciji. Još traži punu ulogu u NBA, ali potencijal je očigledan.
Nejten Soliman (Francuska, Pol Frans) – jedan od najboljih igrača generacije 2009. Kombinuje visinu, tehniku i sposobnost teških pogodaka.
Hanes Štajnbah (Nemačka, Vašington) – dominantan ruki u NCAA sa prosekom od 17,8 poena i 11,4 skoka. Nemačka deluje sigurno na centarskoj poziciji i za budućnost.
Luiđ Suigo (Italija, Mega) – centar od 216 cm, ozbiljan zaštitnik obruča sa sve razvijenijim napadačkim arsenalom.
Nolan Traore (Francuska, Bruklin) – plej koji preuzima sve veću odgovornost u NBA. Ima profil organizatora igre buduće generacije Francuske.
Koga još treba pratiti?
Blizu liste ostali su Savo Drezgić (Srbija), Mihael Ružić (Hrvatska), Adam Atanma (Francuska), Ugo Jimgа Mukuri (Francuska), Aron Ona Embo (Belgija) i Omer Kutluaj (Turska) – talenti koji bi lako mogli da se nađu u narednim izdanjima.
Evropa već dominira NBA scenom kroz Jokića, Janisa i Dončića.
Ako je suditi po ovoj generaciji rođenoj 2006. i kasnije, kontinuitet vrhunskog talenta je zagarantovan i za narednu deceniju.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona, a posle veoma loše partije i poraza od Hapoela iz Ber Ševe (0:2), klub je najavio hitnu sednicu Upravnog odbora.
Crvena zvezda je eliminisana iz kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli su u revanšu poraženi od Hapoela iz Ber Ševe sa 2:0, pa je izraelski tim posle dve utakmice slavio ukupnim rezultatom 3:0.
Ozbiljan klub, koji u poslednjih 10-15 godina ima kontinuitet igranja najvećih takmičenja. Ovu sezonu nisu počeli baš najsjajnije, sa tek dva boda u prva tri kola češkog prvenstva.
Drugi mandat u voljenom klubu Dejan Stanković završio je sa 24 pobede, tri remija i pet poraza. Kao glavni trener radio je još u Sampdoriji, Ferencvarošu i moskovskom Spartaku.
Možemo ovako unedogled i sada je kasno, bar za Ligu šampiona. Ostaje borba za Ligu Evrope. Nimalo lak protivnik, Viktorija Plzenj, u Beograd stiže već narednog četvrtka.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Ako imate budžet do 3.000 evra za polovan automobil, mehaničar sa više od 370.000 pratilaca na društvenim mrežama izdvojio je nekoliko modela koje smatra dobrim izborom zbog pouzdanosti i dostupnog održavanja.
Ručni menjač u Velikoj Britaniji postaje sve ređi. Čak 92 odsto novih automobila koji su naručeni ima automatski menjač, dok je u prvoj polovini 2026. samo 7,9 odsto isporučenih vozila bilo sa manuelcem.
FBI upozorava da sajber kriminalci upadaju na naloge odraslih i dece na društvenim mrežama kako bi ukrali njihove intimne, eksplicitne fotografije i video-snimke.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar