Košarkaši Mege u okviru 4. kola Basket kupa dočekuju moskovski CSKA u Hali sportova Ranko Žeravica.
Izvor: KK Mega
Mega Superbet
Susret je na programu u petak, 9. januara, od 18.00, a ulaz je slobodan.
Mega je u prvom susretu ovih timova u Moskvi slavila 81:72, a dva tima su na deobi prvog mesta u Grupi A sa učinkom 2-1.
Trener Mege, Vule Avdalović, izneo je očekivanja.
"Pred nama je izuzetno zahtevna utakmica protiv jednog od najkvalitetnijih timova u Evropi. CSKA je ekipa sa ogromnim iskustvom i dubokim rosterom. Mi smo mlada ekipa koja se razvija iz utakmice u utakmicu, i ovakvi dueli su prilika da pokažemo koliko možemo da pariramo najboljima. Cilj nam je da igramo hrabro, agresivno u odbrani i brzo u napadu, da nametnemo naš ritam i iskoristimo svaku priliku koja nam se ukaže. Bez obzira na rezultat, želimo da izađemo sa terena ponosni na prikazano i da nastavimo da rastemo. Pozivano sve ljubitelje košarke da dođu i da isprate utakmicu sa velikim protivnikom kakav je CSKA", rekao je Avdalović.
Prvotimac Mege, Savo Drezgić, svestan je težine izazova koji je pred njegovim timom.
"Očekuje nas utakmica sa jednim velikim timom kakav je CSKA. Biće ovo još jedan veliki izazov za nas protiv nekadašnjeg šampiona Evrope. Na nama je da damo sve od sebe i da odigramo najbolje moguće kako bismo ostvarili pozitivan rezultat", dodao je Drezgić.
Trener CSKA Andreas Pistopis želi revanš za poraz u prvom susretu u Moskvi.
"Odigrali smo jednu od naših najgorih utakmica sezone do sada protiv Mege i svesni smo toga. Moramo da nastavimo niz dobrih igara i da se nadoknadimo za taj poraz", rekao je Pistopis.
Jedan od aduta "Armejaca" je srpski košarkaš Luka Mitrović.
"Pre svega, veoma sam srećan što se vraćam u Beograd i što ćemo igrati utakmicu protiv Mege. Imam dosta iskustva u igranju protiv njih i znam kakav stil igre neguju godinama — mlad tim koji trči jako puno i igra na veliki broj poseda. Naša ekipa je to već iskusila u prvom kolu ovde u Moskvi, gde ih je pobedila. Zajedno smo analizirali tu utakmicu i pripremali se; potrebno je izaći maksimalno koncentrisan i fokusiran na teren, te sprovesti u delo sve ono što smo gledali i vežbali. Svakako se svi radujemo toj utakmici", rekao je Mitrović.
Hrvatski i regionalni sport ostali su bez jednog od svojih velikana – u Dubrovniku je, posle duge i teške bolesti, u 67. godini preminuo Goran Sukno, proslavljeni vaterpolista, olimpijski i svetski šampion.
U veliku krizu je upao Košarkaški klub Panatinaikos, uprkos nikad većim ulaganjima, zbog čega se ozbiljno govori u Grčkoj o odlasku trenera Ergina Atamana.
Kao trener tima Sveta na VTB Ol-star vikendu, Velimir Perasović imao je razloga za zadovoljstvo. Njegov sastav je slavio, a revijalni spektakl dobio je takmičarsku notu kakva mu je ranije nedostajala.
Jovica Arsić, trener ruskog Jeniseja i pomoćnik Velimira Perasovića na Ol-star meču VTB lige, izneo je utiske o samom događaju, govorio o konkurentnosti lige, ulozi trenera sa naših prostora, ali i o ambicijama svog tima.
U lobiju jednog od onih moskovskih hotela u kojima se tišina lomi samo o zvuk porcelana, prigušene korake i žamor gostiju, uz šolju toplog čaja, sedeo je Luka Mitrović.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Real Madrida u meču 28. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu.
Iako medalja ostaje najveća čast, finansijske nagrade, stanovi i automobili predstavljaju dodatni motiv sportistima koji godinama treniraju kako bi stigli do vrha.
Amazon planira da koristi veštačku inteligenciju kako bi ubrzao proces snimanja filmova i TV serija, u trenutku kada Holivud strahuje da će AI smanjiti broj radnih mesta i trajno promeniti industriju, prenosi Rojters.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar