Nova vest
Logo
Košarka 0

6.1.2026.

21:38

FIBA reagovala na skandal u Bugarskoj: "Pala" diskvalifikacija!

Trapani Šark je završio takmičenje u FIBA Ligi šampiona.

Autor:B92.sport

B92.sport
FIBA reagovala na skandal u Bugarskoj: "Pala" diskvalifikacija!
Federico Manoni/IPA Sport / ipa-agency.net / imago sportfotodienst / Profimedia

Košarkaška javnost večeras je svedočila jednom od najvećih skandala u istoriji FIBA Lige šampiona.

Italijanski Trapani Šark doputovao je u Bugarsku na duel sa Hapoel Holonom sa svega petoricom igrača, a haotičan rasplet meča doveo je do toga da ekipa sa Sicilije bude primorana da preda utakmicu.

Poznato je da Trapani već duže vreme kuburi sa ozbiljnim finansijskim problemima, zbog kojih su igrači u kontinuitetu napuštali klub. Sve je kulminiralo večeras, kada su u meč elitnog FIBA takmičenja ušli sa minimalnim brojem košarkaša. Tokom utakmice trojica su se povredila, dok je jedan igrač zaradio pet ličnih grešaka, pa je Trapani u jednom trenutku ostao sa samo jednim raspoloživim košarkašem na parketu.

Utakmica je prekinuta pri rezultatu 38:5 u korist Hapoel Holona, jer dalji nastavak nije bio moguć u skladu sa pravilima takmičenja.

Iz FIBA Lige šampiona ubrzo je stigla i zvanična reakcija, kojom je potvrđeno da posledice po italijanski klub neće biti samo poraz.

"Utakmica između Hapoel Netanel Holona i Trapani Šarka registrovana je službenim rezultatom u korist Holona (38:5), jer je ekipa Trapanija imala manje od dva (2) igrača na terenu spremna za igru. Prema članu 14.5.4 Pravilnika o takmičenju FIBA Lige šampiona, klub koji izgubi bilo koju utakmicu predajom ili službenim rezultatom u "plej-in" fazi ili plej-ofu – gubi celu seriju. Shodno navedenom, Hapoel Netanel Holon se kvalifikovao u Top 16 fazu Košarkaške Lige šampiona".

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu