Turska košarkaška reprezentacija izborila je plasman među najbolje četiri selekcije na Eurobasketu, a najzaslužniji za taj uspeh bio je centar Hjuston Roketsa Alperen Šengun.
Mladi as upisao se u istoriju evropskih prvenstava, postavši najmlađi igrač koji je ostvario tripl-dabl učinak i tek šesti kojem je to pošlo za rukom na ovom takmičenju.
Zanimljivo, poslednji put da su dva igrača uspela da zabeleže tripl-dabl na istom Eurobasketu desilo se pre više od tri decenije, a sada je, pored Šenguna, to uspeo i Luka Dončić.
Protiv Poljske Šengun je blistao sa 19 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Pratili su ga Larkin i Hazer sa po 13 poena, Sipahi je dodao 11, dok su Osman, Korkmaz i Osmani završili meč sa po 10 poena.
Na drugoj strani, najefikasniji su bili Džordan Lojd i Mateuš Ponitka, koji su ubacili po 19 poena.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Odlazak Željka Obradovića iz Partizana i dalje odjekuje evropskom košarkom, a među onima koji su se oglasili povodom istorijskog raskida saradnje našao se i Pero Antić, trostruki prvak Evrope i čovek koji je 2017. pod Obradovićevom komandom osvojio Evroligu.
Za neke košarkaše važi izreka: "Godine su samo broj". Aleks Renfro, nekadašnji košarkaš Partizana, potpisao je za Fuenlabradu, potvrdila je španska ekipa.
Privremeni trener košarkaša Partizana Mirko Ocokoljić izjavio je pred utakmicu devetog kola ABA lige da je Kluž izuzetno ambiciozan tim i dodao da njegova ekipa mora da ima dobar pristup meču.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Toyota je konačno otkrila svoj novi V8 superautomobil, koji bi trebalo da se pojavi u prodaji za oko dve godine kao moćan rival modelima Mercedes-AMG GT i Aston Martin Vantage.
Čini se da je iPhone 17 Pro neprimetno izgubio jednu dugogodišnju Apple funkciju kamere - korisnici su otkrili da Night Mode Portrait više nije dostupan na ovogodišnjim Pro modelima.
Komentari 37
Pogledaj komentare Pošalji komentar