Srbija je pretrpela prvi poraz na Evropskom prvenstvu u košarci i morala je da prepusti Turskoj prvo mesto u grupi. To nisu dobre vesti, piše štampa u Nemačkoj.
U pobedničkom timu Turske, zablistala su dva igrača, piše nemački portal Sport1.
"Mladi as Alperen Šengun iz NBA kluba Hjuston Rokets (28 poena, 13 skokova, osam asistencija) i naturalizovani Amerikanac Šejn Larkin (23 poena) poveli su Turke do pobede u duelu dve do sada neporažene ekipe. Nikola Jokić je s 22 poena i devet skokova za malo propustio da ostvari dabl-dabl – za razliku od Šenguna."
Duel dve super-zvezde očekivao se s nestrpljenjem, a na kraju je jasno pripao Šengunu, piše Sport1:
"Mini-Jokić, kako Turčina zovu mnogi navijači i stručnjaci, stalno je napadao velikog originala i uvek iznova otkrivao slabosti u srpskoj odbrani. Dvoranom su se stalno orili povici ’MVP, MVP’ – ali ovog puta nisu bili namenjeni Jokiću."
O "malom iznenađenju" u grupi A Evropskog prvenstva u košarci piše i portal basketball-world.news:
"Sa po četiri pobede iz prva četiri meča, i Turska i glavni favorit prvenstva, Srbija, savršeno su ušle u turnir. Upravo je poslednjeg dana grupne faze u direktnom duelu trebalo da padne odluka o pobedniku grupe. Obe ekipe od samog početka nisu jedna drugoj poklanjale ništa. Ukupno 15 puta se menjalo vođstvo između dva tima, pri čemu je najveća prednost iznosila osam poena za Tursku."
Nemački portal piše da je Turska profitirala od toga što je plejmejker Šejn Larkin s postignuta 23 poena imao svoj „dan iz snova“, kao i da je NBA-zvezda Alperen Šengun bio odlično raspoložen i za malo propustio tripl-dabl (28/13/8).
"Srbi su, s druge strane, već rano u meču morali da pretrpe novi peh. Za beka Aleksu Avramovića utakmica je bila završena već posle desetak minuta. Utoliko je više bio na potezu superstar Nikola Jokić (22/9/4), koji je naročito u završnici postao aktivniji u napadu", piše basketball-world.news.
U svakom slučaju, kako piše portal spox, Srbija je propustila da osvoji prvo mesto u grupi – što nisu naročito dobre vesti za Nemačku.
"U osmini finala Srbi igraju protiv Finske, a Turska će se suočiti sa Švedskom. U mogućem polufinalu favorit za titulu mogao bi da se sastane sa Nemačkom."
Reprezentacija Nemačke je, pobedom nad Finskom 91:61, neporažena završila takmičenje u grupi. Sportski portal nemačkog javnog servisa Športšau, piše o savršenom završetku grupne faze nemačkih košarkaša.
"Tim DBB-a ostao je maksimalno koncentrisan – i još jednom pokazao svoju impresivnu raznovrsnost u napadu", piše Športšau i podseća da je nemački tim prvi put u svojoj istoriji na nekom evropskom prvenstvu pobedio u svim utakmicama grupne faze.
U osmini finala Nemačka u subotu igra protiv Portugalije.
Legendarni francuski trener Arsen Venger uveren je da Didije Dešan ima dovoljno iskustva da pronađe idealan balans u napadu reprezentacije Francuske i odvede "trikolore" do titule na Svetskom prvenstvu 2026. godine.
Predlog da se u MotoGP-u tokom treninga broj motora po vozaču smanji sa dva na jedan izazvao je ozbiljne potrese u padoku, zbog mogućih dalekosežnih posledica na svim nivoima sporta.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Ljubitelje košarke ove subote očekuje pravi maraton na Evrobasketu – igraće se čak 12 utakmica širom Evrope, u danu koji će ponuditi derbije, testove favorita i prilike za iznenađenja.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Meksiko je dugo jedan od najvećih centara za proizvodnju automobila, u kom fabrike imaju gotovo svi veliki proizvođači. Sada bi mogli da dobiju i prvi ozbiljan domaći brend, pod nazivom Olinia.
Letnje vrućine u Nemačkoj ponovo su otvorile problem starijih betonskih deonica autoputeva, zbog čega su vlasti na pojedinim pravcima uvele privremena ograničenja brzine.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Ukrajina želi da višestruko poveća proizvodnju vojnih dronova i tvrdi da bi uz dodatnu finansijsku podršku saveznika mogla da proizvodi čak 20 miliona bespilotnih letelica godišnje.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar