Nova vest
b92
Košarka 610

3.9.2025.

23:45

Prvi poraz "orlova"; Šta je sa Tristanom i Aleksom?; Javio se Bogdan; Ataman "pecnuo" Janakopulosa

Košarkaška reprezentacija Srbije je poražena od Turske u poslednjem kolu grupne faze Evrobasketa rezultatom 95:90.

Autor:B92.sport

B92.sport
Prvi poraz "orlova"; Šta je sa Tristanom i Aleksom?; Javio se Bogdan; Ataman "pecnuo" Janakopulosa
Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Bez Bogdana Bogdanovića, Tristana Vukčevića i Alekse Avramovića – Srbija nije mogla da izađe na kraj sa raspoloženim Turcima koji su sada zauzeli prvo mesto grupe A!

Najefikasniji u redovima Srbije na ovom meču bio je Nikola Jokić sa 22 poena, devet skokova i četiri asistencije. Marko Gudurić je dodao 12 poena, dok je Filip Petrušev postigao 11 poena.

​U turskoj selekciji prednjačio je Alperen Šengun sa 28 poena, 13 skokova i osam asistencija, dok je Šejn Larkin upisao 23 poena i devet asistencija, a Čedi Osman 16 poena.

Kako je tekao meč pročitajte OVDE.

Sva dešavanja iz Rige pratimo zajedno uz LIVE blog na B92.sportu.

 

Završeno

23:45

To bi bilo sve za večeras iz Rige!

Hvala vam što ste čitali B92.sport.

Ostanite uz nas jer vas već sutra čekaju novi izveštaji, analize i svi detalji sa lica mesta – iz Rige.

Laku noć!

23:42

Da ne zaboravimo...

OVDE vi možete da ocenite učinak "orlova" protiv Turske.

23:41

Kalkulacije, kalkulacije, kalkulacije...

Već se zna kako bi mogao da izgleda potencijalni put Srbije do finala.

Pročitajte OVDE.

23:17

Ovako izgleda grupa A na kraju grupne faze
Standings provided by Sofascore

23:08

Javio se i kapiten Bogdan – imao poruku i za Turke!

23:00

22:55

Ataman "potkačio" Janakopulosa – za kraj

"Neću da kažem to sada jer smo pobedili Srbiju, rekao sam to na konferenciji pre nego što smo došli u Rigu. Imamo veliki potencijal, radimo dobro, motivisani smo, cilj nam je da osvojimo medalju i idemo korak po korak. Završili smo kao prvi i sada idu nove utakmice od subote. Svaki meč će biti kao finale. Moramo da se odmorimo i zaboravimo ovu utakmicu i da budemo spremni za sledeću utakmicu. Borili smo se, trudili smo se, vi mediji ne volite moje komične stvari, ali Janakopulos kaže da mu je Jokić omiljeni igrač. Ako ste gledali ovu utakmic možda se predomisli i kaže da je to Šengun", zaključio je Ataman.

22:53

Ataman o šutu


"Košarka ima dve strane. Srbija je probala da zatvori reket i fokusirali su se na Šenguna, a mi smo našli način da rotiramo i da kruži lopta pa da šutiramo iz mesta. Performans mojih igrača je bio sjajan. Mislim da smo birali veoma dobre šuteve i da smo ih pogodili".
 

22:53

Larkin: "Šengun ne bi voleo taj nadimak bejbi Jokić"

"Ja sam veteran sada i meni je ovo 13. profesionalna sezona, a na prošlom Evrobasketu sam naučio kako da igram kroz sve minute. Nisam sve potrošio odjednom jer će biti mečeva kada ću morati da igram 40 mintua. Mnogo sam se trudio ovog leta jer sam se trudio da budem spreman i zahvalan sam treneru jer sam sada spreman na sve. On me dobro poznaje. Srećan sam što smo pobedili i što sam spreman da igram 40 minuta ako bude trebalo", istakao je Larkin.

O Šengunovom nadimku "bejbi Jokić":

"Ne bi on voleo taj nadimak. VIdite koliko su slični, ALperen je samouveren i igra sjajnu košarku, neverovatno je talentovan. Nebo je granica. Nije ni blizu svog vrhunca i biće sve bolji i bolji, a u mlađim danima karijere je zbog stial dobija taj nadimak i na ovom turniru je pokazao da je spreman za sledeći korak i samo će nastaviti da raste i da bude sve bolji i bolji igrač. Taj nadimak je bio u redu, ali sada ga je prerastao".

Da li je ovo jedna od najboljih utakmica koju je Larkin igrao?

"Da. Definitivno. U smislu kvaliteta utakmice, imate NBA ol star igrače, zvezde Evrolige i utakmica je bila sjajna. Niko nije imao preko 10 razlike. Igrao sam u NBA finalu konferencije i finalu Evrolige, a ovo je utakmica koju ću dugo, dugo pamtiti".

22:46

Larkin: "Idemo po medalju!"

"Bila je to sjajna i uzbudljvia utakica jer su svi odigrali na visokom nivou. Ovo je bila utakmica protiv talentovanog tima kakva je Srbija i dokazali smo da smo jedan od najbolkjih timova na turniru. Nismo došli da osvojimo grupu nego medalju. Zadovoljan sam trudom, ali imamo još mnogo posla. Sutra se budimo i idemo dalje po medalju", jasan je Larkin.

Podeli:

Komentari 610

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu