Reprezentativac Letonije, koja će biti domaćin kako grupne faze, tako i završnice ovog takmičenja kao glavnog favorita za zlatnu medalju stavalja reprezentaciu Srbije.
"Srbija je verovatno najbolji tim, samo pogledajte roster. Imati Jokića u timu sa svim drugim igračima, očito svi znaju da su broj jedan na papiru. Međutim, u isto vreme to je košarka i vi imati dobre i loše dane i na terenu je sve moguće. Na kraju dana potrebno je da ubacite loptu u koš i ako jedan tim to ne uradi, onda teško da može da pobedi utakmicu", rekao je Bertans za sajt Basketnews.
Letonija i Srbija nalaze se u istoj grupi, tako da će odmeriti snage već u prvoj fazi takmičenja.
Isto tako veruje da i Letonije nije bez šansi na ovom Evrobasketu, kao i da je glavna snaga ovom tima, koji sa klupe predvodi Luka Banki, timska igra.
"Osećam da je naša najveća snaga što igramo timsku košarku. Mi stvarno ne brinemo ko će biti najefikasniji, sve je u tome ko će naći najbolju poziciju za šut. Ako budemo timove držali ispod 70 poena, onda imamo šanse da pobedimo jer znamo da smo sposobni da postignemo 80, 90, pa i 100 poena".
EPA-EFE/MAST IRHAM
Nije moglo, a da se ne spomene ekipa Partizana, gde je Bertans imao želju da pređe i da završi karijeru, ali prema nnjegovom mišljenu, crno-beli nisu poslali adekvatnu ponudu.
"To bi bilo lepo, naravno. Ali kao da ponude ne stižu... Zapravo, Dubai je bio jedina prava ponuda kada sam se vratio. Nisam želeo negde da idem na godinu dana, čak i na dve. Želeo sam da završim karijeru na jednom mestu i jedina ekipa koja mi je ponudila trogodišnji ugovor je Dubai. Definitivno je scenario iz snova bio da se vratim iz NBA, igram ponovo u Partizanu, ta atmosfera bi bila sjajna, ali neke stvari se ne dešavaju", rekao je Bertans.
Evropsko prvenstvo u košarci, startuje 27. avgusta i trajaće do 14. septembra.
Crvena zvezda je u 18. kolu Evrolige doživela ubedljiv poraz od Pariza, a meč je još jednom osvetlio problem koji muči tim u poslednje vreme — gotovo potpuni izostanak doprinosa od igrača koji je trebao da bude najveće pojačanje ove sezone.
Marko Dmitrović, golman Espanjola, potvrdio je da se letos Crvena zvezda raspitivala oko njegovog povratka u Ljutice Bogdana, ali da je na kraju ipak doneo odluku da ostane u Španiji.
Organizacioni odbor Kupa afričkih nacija, uz saglasnost Afričke fudbalske federacije, dozvoliće slobodan ulaz navijačima na određenim utakmicama aktuelnog turnira.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Mnoge već hvata praznična euforija - u redu je da se opustite, ali je važno da ne sedate za volan ako ste popili "čašicu više". Pre svega zbog bezbednosti sebe i drugih, a onda, u krajnjoj meri, i zbog kazni.
iPhone Air nove generacije i dalje bi mogao da se pojavi na tržištu na jesen 2026. godine, tvrdi na kineskoj društvenoj mreži Weibo insajder poznat pod nadimkom "Fixed Focus Digital".
Već nekoliko nedelja 5G mreža dostupna je korisnicima kod srpskih operatora. Isprobali smo kako radi u A1 Srbija i koje konkretne benefite donosi - rezultate pročitajte u nastavku teksta.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar