Nova vest
b92
Košarka 1

5.8.2025.

9:40

Pešić "krije karte" – Srbija kreće pripreme za Evrobasket

Košarkaška reprezentacija Srbije odigraće prvu pripremnu utakmicu pred Evropsko prvenstvo u košarci.

Autor:B92.sport

B92.sport
Pešić "krije karte" – Srbija kreće pripreme za Evrobasket
Srdjan Stevanovic/Starsport
Raspored pripremnih utakmica Srbije:

5. 8. vs BiH (iza zatvorenih vrata)
6. 8. vs Poljska (iza zatvorenih vrata)
9. 8. vs Grčka
10. 8. vs Kipar
15. 8. vs Češka
16. 8. vs Nemačka/Turska
21. 8. vs Slovenija

Košarkaška reprezentacija Srbije igraće u grupi A u Rigi na predstojećem Evropskom prvenstvu u košarci gde će biti takođe selekcija Letonije, Turske, Češke i Estonije.

Evrobasket se 2025. godine igra od 27. avgusta do 14. septembra i osim Letonije, grupna faza će biti održana u Poljskoj, Finskoj i na Kipru.

Što se tiče "Orlova", srpska reprezentacija će odigrati prvi pripremni meč pred Evrobasket nakon što su se okupili 28. jula i počeli da se spremaju za turnir.

Srbija će prijateljsku utakmicu protiv Bosne i Hercegovine igrati "iza zatvorenih vrata" odnosno ništa sem rezultata neće biti dostupno za javnost.

Meč se igra u utorak, 5. avgusta.

"Veoma sam srećan što sam ovde sa svojim saigračima. Sutra putujemo u Srbiju. Veoma smo uzbuđeni, pokušaćemo da pobedimo, ali i takođe da iskoristimo meč kako bi se što bolje pripremili za Eurobasket", rekao je reprezentativac BiH Gzavijer Kastaneda pred ovaj duel.

U sredu će srpski košarkaši odigrati još jedan "zatvoreni" meč i to sa selekcijom Poljske, a onda sledi pripremni turnir na Kipru koji će biti održan predstojećeg vikenda.

Prema planu, Srbija igra 9. avgusta protiv Grčke i 10. avgusta protiv Kipra.

Naredna utakmica nacionalnog tima planirana je za 15. avgust kada će se igrati sa Češkom na turniru u Minhenu, a dan kasnije sa Nemačkom ili Turskom.

I, za kraj, planiran je spektakl u Beogradskoj Areni. Tada će se reprezentacija Srbije susresti sa reprezentacijom Slovenije.

Pešić krije karte – Srbija kreće pripreme za Evrobasket
Pedja Milosavljevic/STARSPORT/starsport.rs

Na širem spisku Svetislava Pešića nalazi se 17 košarkaša i to su:

Aleksa Avramović, Stefan Jović, Vasilije Micić, Bogdan Bogdanović, Marko Gudurić, Uroš Trifunović, Nikola Topić, Ognjen Dobrić, Vanja Marinković, Dejan Davidovac, Nikola Jović, Filip Petrušev, Nikola Jokić, Nikola Milutinov, Tristan Vukčević i Balša Koprivica.

Videćemo ko će se na kraju naći na konačnom spisku i koja petorica se neće naći u avionu za Letoniju.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

13 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu