Kada je reč o našoj selekciji sve je išlo ka toma da ćemo gotovo sigurno uzeti medalju.
U grupi "smrti" smo čisitili sve redom i završili taj deo faze bez poraza. Potom su pobeđene Finska i Češka u nokautu i usledilo je polufinale sa Litvanijom.
Litvanci su bili na pragu poraza u četvrtfinalu, ali su se izvukli protiv Italije i onda uz dosta sreće dobili našu selekciju. Videli smo veoma jaku fizičku igru, a upravo smo to i očekivali od Litvanije.
Nije viđena lepa košarka i to je išlo u prilog našem rivalu. Na kraju, Srbija je imala priliku za pobedu, ali Bogdanović nije uspeo da pogodi.
U meču za bronzu, naša selekcija poražena je od Francuske pa smo morali da se zadovoljimo četvrtim mestom.
A selekcija Španije došla je do treće titule šampiona Evrope pobedom u finalu nad selekcijom Litvanije.
Predvođena selektorom Skarijolom i Pau Gasolom "Crvena furija" je u eliminacionoj fazi odigrala najbolje i zasluženo došla do vrha Evrope.
Španci su se nalazili upravo u grupi sa Srbijom sa kojom se i sastala u prvom meču na šampionatu.
Izabranici Aleksandra Đorđevića jasno su stavili do znanja ljutom rivalu ko im je glavni protivnik, s obzirom da smo dobili taj meč sa 80:70.
Ekipa Serđa Skariola odigrala je veoma promeljivo u grupi pošto je zabeležila tri pobede i dva poraza, pa se u osimini finala sastala sa Poljskom.
Nju su lako pobedili, a onda su usledila dva trilera, prvo sa Grčkom, a potom i sa Francuskom. Španija je dobila tesno oba meča, a onda je u finalu relativno lako pobedila Litvaniju.
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Muška vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu u Varni, pošto je u drugom kolu grupe B ubedljivo savladala Nemačku rezultatom 22:13 (6:3, 5:2, 5:4, 6:4).
Uz svo poštovanje prema Hapoelu, ali i potencijalnom narednom rivalu Orhusu ili Sabahu, bila bi prava šteta za Zvezdu, zašto ne reći i neuspeh, ako se plasman u elitno takmičenje ne bi dogodio ovog leta.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
Londonska policija zaplenila je 90 automobila vrednih više od 10 miliona dolara, a među njima se našao i izuzetno redak Ferrari Monza SP2. Vozač je navodno imao samo probnu dozvolu i nije imao osiguranje.
Italija je na vrhu liste zemalja sa najagresivnijim vozačima, dok su Velika Britanija i SAD takođe visoko rangirane. Istraživanje je otkrilo i koje vozačke navike najviše nerviraju druge učesnike.
Saobraćajna policija u Srbiji uvodi android uređaje koji u realnom vremenu prikazuju prekršaje zabeležene kamerama, a određene kazne moći će da se plate odmah na licu mesta.
Bokser motor postoji više od 120 godina, a danas ga uglavnom koriste Porsche i Subaru. Njegova konstrukcija donosi nisko težište, manje vibracija i prepoznatljiv karakter, ali ima i svoje mane.
Zbog rasta cena memorije, novi pametni telefoni poskupeli su za 13%, pa kupci sve više prelaze na obnovljene i polovne uređaje čija prodaja beleži rast.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar