Svedoci smo da košarka u Srbiji, pa i širom sveta postaje sve popularnija iz godina u godinu. Kada govorimo o našoj zemlji – često znamo da kažemo da nam je igra pod obručima u krvi, a u skorije vreme se sve više govori o mladim talentima i njihovim odlascima u inostranstvo.
Mnogi naši istaknuti košarkaši sada već tradicionalno svakog leta organizuju kampove, a među njima je i Danilo Anđušić koji je u razgovoru za B92.sport detaljnije govorio o tom projektu.
"Prošla godina je stvarno bila fenomenalna, čak i iznad nekih naših očekivanja koja smo imali. Svi su bili prezadovoljni, od dece i roditelja, pa i nas samih, i trenera. Tako da je dalo nam elan da nastavimo sa radom i da se širimo i da pravimo veliku i ozbiljnu priču. To nam je cilj", započeo je Anđušić, pa dodao da je to jedan od načina da prenese iskustvo koje je stekao tokom bogate karijere.
"Meni je jako drago da sam uključen u sve to jer to je jedan od načina na koji mogu deci da prenesem neko svoje iskustvo koje sam stekao tokom karijere. Kažem – ako mogu jednom da pomognem sa nekim svojim savetima ili stvarima koje sam prošao kroz karijeru, ja ću uspeti. Trudimo se da deci pružimo dosta za tih nekoliko dana koliko su na kampu".
Istakao je i da "DA Shooting Camp" ima nešto drugačije od drugih da ponudi.
"Radimo to totalno drugačije od svih drugih kampova u smislu da smo i pored košarkaškog dela uključili taj edukativni deo koji verujem da je mnogo važan i koji se u našem društvu dosta razvija u poslednje vreme. Želimo da im približimo te neke stvari kao što su mentalni trener, kao što su finansije, kao što su nutricionista, ishrana. Da im približimo, bez obzira što su to deca, to je uzrast u kom najviše treba da uče i da čuju neke nove stvari. Želimo da ih naučimo koliko su te stvari važne i da im usadimo koliko je to sve normalno u svetu. Neke stvari dosta kaskaju ovde i želimo da im pružimo tu mogućnost da čuju tu stranu i da mogu da čuju nešto korisno, ne samo za košarku već i za svakodnevni život", naveo je Anđušić.
Ipak, svestan je da se mnogo dece na kraju neće profesionalno baviti sportom, ali nema sumnje da će im stečena znanja i te kako značiti u budućnosti.
"Dosta se njih verovatno sutra neće baviti košarkom, baviće se nečim drugim, nikad ne znaš gde će završiti. Želimo da im pomognemo u svakom smislu gde mogu da koriste bilo čime da se bave u životu. Tako da se trudimo da obuhvatimo ceo sistem, da oni imaju i košarku, i sport, i edukaciju, sve na jednom mestu, što mislim da do sada niko nije radio kod nas".
Pozvao je sve zainteresovane da se prijave, a na kampu ih čeka i druženje sa decom iz drugih evropskih zemalja.
"Pozivam ovom prilikom sve, ostalo je još par dana do početka, da se prijave, da dođu, da vide, čak i da posete ako žele. Prisutni smo i na društvenim mrežama, razne nagrade, razna iznenađenja, pripremamo za sve kampere. Tako da mislim da će biti ponovo jako lepa priča. Deca mogu da se upoznaju s drugom decom iz inostranstva, da vide kako rade, način na koji razmišljaju. I opet, interesantno je deci u tom uzrastu. Znam ja kako je meni bilo kada sam bio mlađi. U prvoj smeni imamo osam Španaca, Rusa, Ukrajinaca, Rumuna...", poručio je bivši košarkaš Partizana.
Na kraju je zaključio da ovakve stvari mogu da znače u zadržavanju mladih talenata na ovim prostorima, koji se poslednjih godine sve više "rasipaju".
"Nije toliki izvor talenta kao što je bio pre. a to je generalno problem koji potiče u tom radu sa mladima i pristupu mladim igračima, po mom mišljenju. I to je isto jedna stvar koju mi želimo na kampu. To je jako mali period koji su oni tamo, ali mi se trudimo da im pokažemo neke stvari kako i na koji način treba da treniraju i stvarno se posvećujemo. Ne ide da jedan trener radi sa 50 klinaca i da se oni igraju, zabavljaju i to... Na taj način im približavamo kako i na koji način bi trebalo da rade ako žele da naprave nešto u karijeri. Znamo da mi za pet dana ne možemo da uradimo ne znam ni ja šta, ali dovoljno nam je ako neko od njih čuje, vidi način na koji treba da radi i posle to primenjuje u svojim klubovima", jasan je bio Anđušić u razgovoru za B92.sport.
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
RB Leipzig je nastavio svoju rekordnu seriju bez poraza protiv timova koji su se nedavno plasirali u Bundesligu, ostvarivši 39. uzastopni meč bez poraza (34 pobede, 5 remija) pobedom nad FC Kölnom rezultatom 2:1.
Fudbaleri Kristal Palasa prekinuli su niz od devet utakmica bez pobede u Premijer ligi, pošto su u derbiju M23 puta slavili na gostovanju kod Brajtona rezultatom 1:0.
Čehinja Zuzana Maderova osvojila je u Livinju zlatnu medalju u snoubordu u disciplini paralelni veleslalom na Zimskim olimpijskim igrama u Milanu i Kortini.
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije Nebojša Čović veruje da će selektor nacionalnog tima Dušan Alimpijević imati sve raspoložive snage za kvalifikacione duele sa Turskom.
U nemačkom gradu Frajzingu održan je FIBA žreb za Evropska prvenstva svih mlađih ženskih i muških reprezentativnih kategorija, objavio je danas Košarkaški savez Srbije (KSS).
RB Leipzig je nastavio svoju rekordnu seriju bez poraza protiv timova koji su se nedavno plasirali u Bundesligu, ostvarivši 39. uzastopni meč bez poraza (34 pobede, 5 remija) pobedom nad FC Kölnom rezultatom 2:1.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Uvek postoji nešto neodoljivo privlačno u onome što ne možeš da imaš. Taj poriv, čini se, nije zaobišao ni ukus za automobile osramoćenog finansijera Džefrija Epstajna.
Istraživači bezbednosti otkrili su masovnu kampanju sajber špijunaže, pod nazivom "Shadow Campaigns", koja je ciljala vladine institucije i kritičnu infrastrukturu širom sveta, uključujući i Srbiju.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar