Slavlje BiH zbog Evrobasketa prekinule tužne vesti, oglasio se i Savez FOTO
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je plasman na Evropsko prvenstvo pobedom nad Kiprom (108:62) u Tuzli, ali je slavlje ubrzo prekinuto tužnim vestima – iste večeri preminuo je Nihad Atić, otac reprezentativca Edina Atića.
Utakmica protiv Kipra bila je ključna za plasman na Evrobasket, a osim ubedljive pobede, BiH je imala dodatni razlog za radost jer je Hrvatska poražena od Francuske, što je značilo siguran prolazak dalje.
"Nakon što je utakmica završena, igrači i navijači su ostali u dvorani i pratili su meč iz Zadra gde su igrali Hrvatska i Francuska, a nakon što su Francuzi pobedili, bilo je jasno da naša reprezentacija ide na EuroBasket. Kada je zvanično stigla potvrda da smo na EuroBasketu, nastalo je veliko slavlje u dvorani naših igrača i košarkaša, ali nažalost, ubrzo nakon toga isto je utihnulo. Košarkaški savez BiH saopštio je da je u Tuzli u petak uveče preminuo otac reprezentativca Edina Atića, što je sve šokiralo," prenosi portal sportsport.ba.
Edin Atić (28), član španskog Breogana, pružio je odličnu partiju protiv Kipra, ubacivši 11 poena, uz osam asistencija i dva skoka.
Košarkaški savez Bosne i Hercegovine objavio je u subotu zvanično saopštenje u kojem izražava saučešće porodici Atić.
"Nihad Atić, otac Edina Atića, preminuo je sinoć (petak) u Tuzli. Košarkaški savez Bosne i Hercegovine izražava iskreno saučešće našem reprezentativcu i njegovoj porodici," navedeno je u objavi Saveza.
Srpske bokserke Sara Ćirković, Jelena Zekić, Anastasia Lukajić i Nikolina Gajić i bokser Filip Džida osvojili su zlatne medalje na "Montenegro kupu" u Budvi.
Košarkaš BiH i NBA centar Jusuf Nurkić reagovao je na žalbe selektora Turske Ergina Atamana u vezi sa rasporedom utakmica, poručivši da nema mesta za dramu.
Selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Adis Bećiragić najavio je ključni duel protiv Gruzije na Evrobasketu, istakavši da njegov tim ima kvalitet i snagu da ostvari pobedu.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Grupacija Stellantis sprema se za ofanzivu na ovogodišnjem Sajmu automobila u Parizu, gde će u oktobru predstaviti nove Fiat modele, drugi Lancia automobil i novi koncept Citroena.
Tek posle više od 100.000 pređenih kilometara, vidi se pravo lice automobila, smatra Auto Bild. Zato i prave dugoročni test, čiji rezultati su objavljeni ovih dana.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar