Nova vest
Košarka 0

15.2.2025.

14:15

Biti ili ne biti za Hrvate – Hezonja predvodnik u "nemogućoj misiji"

Selektor košarkaške reprezentacije Hrvatske Josip Sesar objavio je spisak igrača na koje računa za dva preostala meča kvalifikacija za Eurobasket 2025.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92.sport

B92.sport
Biti ili ne biti za Hrvate – Hezonja predvodnik u "nemogućoj misiji"
FIBA

Hrvatskoj su ostali mečevi sa Francuskom i sa Kiprom, i oba mora da dobije kako bi se plasirala na završni turnir koji organizuju četiri države, Kipar, Poljska, Letonija i Finska, u peridu od 27. avgusta do 14. septembra.

Hrvatska se nalazi u grupi sa Kiprom, koji zbog domaćinstva ima zagarantovan plasman na Eurobasket, olimpijskim viceprvakom Francuskom te sa Bosnom i Hercegovinom sa kojom u međusobnim susretima ima bilans 1:1, no koš razlika je na strani BiH.

Kako dalje prolaze tri reprezentacije, jasno je da će utakmica sa Francuskom biti ključna za odlazak na Eurobasket.

Utakmica protiv Francuske je na rasporedu 21. februara sa početkom u 20 sati i igra se u Zadru, a sve ulaznice za tu utakmicu, prema pisanju medija u komšiluku, su rasprodate.

Meč sa Kiprom Hrvatska igra tri dana kasnije.

Na Sesarovom spisku najveća zvezda je Mario Hezonja, a osim njega Hrvati će se za ovu priliku osloniti i na još nekolicinu evrligaških igrača. 

"Čekali smo s objavom spiska zbog Kup takmičenja u velikom broju zemalja, čisto da ne bi došlo do povreda i promena. Nažalost, ostvarilo se ono čega smo se i pribojavali, Filip Bundović se povredio na sinoćnjoj utakmici i neće biti u rosteru, a zbog povrede je otkazao i Marko Ramljak", rekao je Sesar.

Spisak reprezentativaca Hrvatske za mečeve sa Francuskom i Kiprom: Luka Božić, Danko Branković, Dario Drežnjak, Mateo Drežnjak, Mario Hezonja, Antonio Jordano, Borna Kapusta, Marin Marić, Dominik Mavra, Toni Perković, Krešimir Radovčić, Antonio Sikirić, Džejlen Smit,
Luka Šamanić, David Škara.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu