Čović je govoreći o sastanku na kom su on i selektor muške košarkaške reprezentacije Svetislav Pešić bili sa predsednikom Aleksandrom Vučićem istakao da će Srbija dobiti novi košarkaški centar.
"Pričali smo sa predsednikom o košarkaškom centru koji košarka kao najtrofejniji srpski sport, uz svo poštovanje vaterpolu, zaslužuje. Potrban je jedan takav objekat koji bi primao oko 5.000 gledalaca i u kom bi se nalazilo nekoliko trenažnih sala, teretana, medicinski centar i objekti za smeštaj. Naišli smo na podršku i Srbija bi trebalo da dobije novi sportski objekat", rekao je Čović za "RTS".
Projekat bi trebalo da bude gotov za tri godine.
"Mi smo započeli priču o projketu i sada ćemo videti kako će to ići. Objekat bi trebalo da se nalazi negde u blizini Ekspa, što je jako dobro da bude u paketu svih tih investicija. Pomenuli smo i određene utakmice na sastanku, ali se najviše pričalo o centru. Krajem 2027. godine bi on trebalo da bude gotov".
Najavljena je i rekonstrukcija Beogradske arene.
"Arena mora da se renovira i to će ići paralelno. Imao sam priliku kao gradonačelnik da učestvujem u izgradnji, ali od te 1996. godine do sada je prošlo dosta vremena i mnogi delovi Arene su u potpunosti zapušteni. Treba sve dobro pregledati i napraviti renoviranje. Planovi postoje, ali je potrebno da stručni ljudi obave analizu. Na kraju godine treba zauzeti budžetsku poziciju i rešiti stvar".
Planirano je i proširenje dvorane "Aleksandar Nikolić".
"Pionir takođe treba rekonstruisati i čak proširiti kapacitet na oko 12.000 mesta, za šta postoji mogućnost. Nisu međutim u pitanju samo planovi, već je potrebno pronaći i novac za sve to, ali na sreću smo naišli na razumevanje predsednika i Vlade Srbije", zaključio je Čović.
Najviše komentara
Velika pobeda Partizana u Kneževini – specijalisti za duplo kolo; "Crno-beli uvek pobeđuju"; "Ovo je kao rat"
Košarkaši Partizana ostvarili su duplu pobedu u duplom kolu Evrolige, po drugi put ove sezone.
B92.sport22:05
4 d
Zvezda pala posle produžetka – Kodi Miler-Mekintajer tragičar
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom terenu od Budućnosti sa 96:89, u okviru 20. kola ABA lige.
B92.sport22:15
1 d
Zvezda slavila u Berlinu; Petrušev blistao; Sferopulos se zahvalio navijačima
Košarkaši Crvene zvezde su savladali Albu u Berlinu sa 77:71, u okviru 26. kola Evrolige.
B92.sport22:30
5 d
Zvezda se oglasila posle poraza od Budućnosti: "Pljačka" VIDEO
KK Crvena zvezda oglasila se saopštenjem nakon poraza od podgoričke Budućnosti u ABA ligi.
B92.sport13:52
15 h
"Zavirite" na tabelu: Partizan ispred Barse i Reala – Zvezda blizu 3. mesta!
Završeno je 26. kolo Evrolige i evo kako izgleda tabela.
B92.sport22:39
4 d