Srbija se nakon maksimalnog učinka (tri pobede) u grupnoj fazi plasirala u četvrtfinale i ubedljivim nastupom porazila selekciju Ukrajine, rezultatom 75:61.
"Orlići" su, naravno, bili veliki favoriti pre početka susreta i ulogu opravdali bez većih problema, što je selektora Marka Marinovića i te kako radovalo.
U četvrtfinalu će Srbija odmeriti snage sa Španijom, koja je grupe prošla sa samo jednom pobedom, ali u osmini finala ubedljivo savladala selekciju Češke.
Srpski tim je imao čak petoricu dvocifrenih igrača: Lazara Gačića sa 21 poenom i 6 skokova, Pavla Nikolića sa 14 opena i 9 skokova, dok je Aleksa Ristić imao dabl-dabl sa 12 poena i 11 asistencija, a 12 poena je bio učinak i Viktora Mikića, dok je 10 upisao Savanović.
Ukrajince je predvodio Kličko sa 19 poena, dok je Suškin imao 12, a 11 Lišina.
FIBA
Sjajno su momci u belim dresovima počeli meč i odmah napravili seriju 11:2, a Ukrajincima nije pomogao ni tajm-aut, da bi prvi kvartal bio završen prednošću 18:13 u korist Srbije.
U nastavku meča se ništa nije promenilo i za tren oka, nakon koša Mikića, Srbija je imala 30:16 (serija 12:3) i činilo se da se Ukrajincima sprema rezultatska katastrofa.
Malo su usporili srpski košarkaši, dozvolili ukrajinskom timu da smanji zaostatak i na poluvreme se otišlo sa "samo" plus 10, 38:28.
U trećoj četvrtini su Ukrajinci propisno zapretili i čak se u nekoliko navrata spustili na samo četiri poena zaostatka, 45:41, ali Srbija se brzo vraća na dvocifrenu prednost i tako zatvorila kvartal, 58:48.
Serijom pogodaka Gačića i Mušickog, bilo je 66:50 u korist "Orlića", pa do kraja susreta nije ni bilo problema za izabranike popularnog "Maline" Marinovića.
Srbija rezultatom 75:61 pobeđuje Ukrajinu i odlazi na duel sa Španijom.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
U subotu 17. januara 2026. svečano je otvoren 24. Međunarodni mini basket festival "Rajko Žižić" na Beogradskom sajmu (Hala 3), u organizaciji KSS i Udruženja Mini basket Srbija.
Marina Maljković, najuspešnija srpska košarkaška trenerica, u otvorenom razgovoru za B92.sport je sumirala početak projekta u Crvenoj zvezdi, objasnila razloge odlaska sa klupe reprezentacije i govorila o sistemskim problemima koji koče razvoj ženskog sporta.
Od devojčice koja je sa torbom preko ramena žurila na treninge u dalekom Portugalu, do kapitenske trake reprezentacije Srbije – put Jovane Nogić nije bio ni kratak ni jednostavan, ali je bio njen.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Po prvi put u istoriji, prodaja elektrifikovanih vozila – hibrida, plug-in hibrida i potpuno električnih automobila – u jednom mesecu premašila je prodaju klasičnih benzinskih modela.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar