Srbija u drugom kolu Evrobasketa izgubila od Litvanije 74:63, što joj je bio drugi portaz u grupi, a nakon trijumfa Italije nad Slovenijom, košarkašice su ostale bez druge faze EP.
"Pogledajte statistiku meča, odavno takvu niste videli. Kad je vidite sve će vam biti jasno. Imali smo isti broj skokova kao Litvanke, koje imaju četiri onako visoke igračice. To nismo mogli da rešimo na nijedan mogući način, jednostavno nismo mogli, ali vratimo se na statistiku. Po svim parametrima smo bolji, ili isti, naprimer, imamo više osvojenih lopti, ukupno 11, 43 skoka, 14 asistencija, ali ima jedan podatak frapantan, imamo 24 šuteva na koš više od njih. Zamislite onda koliko smo promašili", rekla je Marina Maljković posle meča.
"Ne možemo da kažemo da se nismo borili, mi ne možemo više od ovoga. To je drugi rang u odnosu na nas, neki drugi kvalitet. Možemo donekle s njima da se borimo, menjali smo igračice na njihovoj Sventoraite i Van Der Horst, koje su se vratile u reprezentaciju neplanirano, u poslednji čas. Hrabro su tražile Mina, Maša i Anđela da ih čuvaju, ali jednostavno, nismo mogli. Naravno da nisam zadovoljna, nažalost, pribojavala sam se da ovako nešto dolazi, ne može preko noći da se pritisne prekidač i da sad one budu briljantne. To je to", dodala je selektorka.
FIBA
Srpska selektorka je prokomentarisala debi Jovane Popović na EP, najmlađe igračice na šampionatu.
"I ono što sam najavila pre takmičenja da imamo mladu igračicu, Jovanu Popović, koja je sa ovim EP napravila ozbiljan korak više. Ona je budućnost naše košarke, a nije jedina. Milica Dragičević je zaslužila da bude ovde, ali sam je pustila u U18 da ne bih remetila mlađe selekcije. Taj tandem najmlađih igračica je trebalo da bude ovde, ali dobro, neka, da ih podržimo, biće briljantne na EP U18".
Maljkovićeva je dodala da je trenutna situacija realnost:
"Na nama je da pokušamo kroz klupska takmičenja da napredujemo, ono što su radile druge reprezentacije i Litvanija, Italija, da ne pričam o Španiji, Francuskoj, Turskoj. Žao mi je što na EP nismo mogle više, možda je u početku izgledalo da možemo, verujem da su igračice htele. Odgovornost apsolutno neka ide na mene, one ne znaju u ovom trenutku da urade bolje.
Nemaju iskustva u svojim rukama, nogama, a pre svega u glavama, u ovakvim duelima i situacijama, protiv ovakvih igračica. Što se krivice tiče, apsolutno je preuzimam na sebe, to je najmanji problem. Danas, sutra, prekosutra, sve uzimam na sebe. Rekla sam vam, pribojavala sam se ovoga unazad godinama. Da ne bude da nisam. Nažalost, došlo je na naplatu", poručila je Maljković.
Demar Derozan pronašao je novi klub u NBA ligi. Šestostruki Ol-star košarkaš dogovorio je jednogodišnju saradnju sa Denver Nagetsima vrednu 3,9 miliona dolara, prenosi ESPN.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Trener Intera Kristijan Kivu oglasio se povodom sve glasnijih priča da je Barselona označila Lautara Martinesa kao glavnu metu nakon što nije uspela da dovede Hulijana Alvaresa iz Atletiko Madrida.
Italijanska Serija A nije samo liga, to je institucija. Od legendarnog "catenaccia" do modernog napadačkog fudbala, Apenini su uvek bili dom najuzbudljivijih fudbalskih priča.
Košarkaška reprezentacija Islanda pretrpela je poraz u pripremnoj utakmici pred nastavak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Naredni rival Srbije u Beogradskoj areni izgubio je od Finske u Espou rezultatom 93:78.
Ženska kadetska reprezentacija Srbije doživela je ubedljiv poraz od Mađarske 77:40 u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta na Evropskom prvenstvu u Piteštiju.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Albertu Rijeri je bilo dovoljno nekoliko dana da od Crvene zvezde napravi tim. Od onako razbijenog na komade pre nedelju dana do ovoga sada, svaka čast.
Novo istraživanje pokazuje da gašenje požara na električnim automobilima nije uvek najbolje rešenje. Stručnjaci poručuju da je prioritet spasavanje ljudi, dok bateriju u pojedinim slučajevima treba pustiti da izgori.
Chery je predstavio prve fotografije novog modela Arrizo 7, a primetno je da njegov dizajn podseća na Audi A6. Novi fastback premijeru će imati na sajmu automobila u Čengduu.
Evropska unija uvodi digitalne pasoše (EVP) za automobile. Kreću da se primenjuju od 29. novembra, a sadržaće potrošnju, emisije i kod električnih vozila deklarisani domet.
Najčešće greške prilikom sipanja goriva događaju se kada se benzin pogrešno sipa u dizel motor - ovaj tekst objšanjava šta da radite ako do toga slučajno dođe.
Jedna jedinica američke vojske u Džordžiji ponudila je vojnicima četiri slobodna dana kao podsticaj da produže ugovor o službi, a slobodno vreme mogu da iskoriste za igranje GTA 6.
Komentari 17
Pogledaj komentare Pošalji komentar