Kako javlja dobro obavešteni NBA insajder Šems Čaranija, Dieron Foks će uskoro napustiti Sakramento Kingse jer ekipa iz Kalifornije želi da ga trejduje pre 6. februara kada je poslednji dan prelaznog roka.
On tvrdi da postoji veliki broj ekipa koje su zainteresovane za Foksa, ali da on ima u vidu leto 2026. godine, kada mu i ističe ugovor, i da po tome kroji svoju želju za narednu destinaciju.
U ovom trenutku nije poznato gde bi Dieron Foks mogao da bude trejdovan, ali se može reći da je ovo pravi šok za navijače Sakramenta koji Foksa vide kao franšiznog igrača.
JUST IN: The Sacramento Kings are expected to open up talks to potentially deal All-Star De'Aaron Fox ahead of Feb. 6 trade deadline, sources tell ESPN. There will be plenty of suitors, but it's believed that Fox has a target destination in mind ahead of 2026 free agency. pic.twitter.com/Oh3fXgZjm3
— Shams Charania (@ShamsCharania) January 28, 2025
Podsetimo, na početku sezone su glasine o trejdu Foksa bile česte, posebno dok su Sakramento Kingsi imali problema pod vođstvom Majka Brauna.
Međutim, nakon što je Braun otpušten, a Dag Kristi unapređen na mesto glavnog trenera, Kingsi su napravili preokret, ostvarivši učinak od 10 pobeda i 4 poraza, i ponovo se uključili u trku za plej-of na Zapadu.
Ovaj napredak je privremeno utišao spekulacije oko Foksovog trejda, ali Kingsi su ostali na oprezu još od ovog leta, kada je Foks odbio da potpiše produženje ugovora koje bi ga dugoročno zadržalo u Sakramentu.
Foks želi da se takmiči za šampionske titule i izgleda da već ima tim na umu u kojem bi to mogao ostvariti.
On je sa univerziteta Kentaki (gde je igrao kod čuvenog Džona Kaliparija) došao u NBA ligu 2017. godine kada je bio 5. pik na draftu i birali su ga Sakramento Kingsi.
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
Fudbaleri Porta pobedili su Benfiku 1:0 u 1/4 finalu portugalskog Kupa, na svoju veliku radost i zbog činjenice da su tako servirali odgovor bivšem treneru kluba Žozeu Murinju.
U Kragujevcu je, u organizaciji Vaterpolo kluba Radnički, održan 11. Međunarodni memorijalni turnir "Nenad Nena Manojlović" za vaterpoliste do 14 godina.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Pre nego što su spasene, turistkinje su se čak fotografisale pored svog iznajmljenog Mercedesa, koji je privremeno postao atrakcija na skijaškoj stazi.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 8
Pogledaj komentare Pošalji komentar