Hjuston Roketsi su uspeli da pobede Memfis Grizlise na krilima "Bejbi Jokića" Alperena Šenguna koji je ubacio 32 poena uz 14 skokova i 5 asistencija.
Džejlen Grin ga je ispratio sa 27 poena, dok je Fred Vanvlit imao 22, Džejšon Tejt 12, a Ejmen Tompson 10 uz 7 skokova i 5 asistencija.
Na drugoj strani, videli smo, 27 poena Dža Morenta, 21 je imao Džeren Džekson uz 8 skokova i 4 asistencije, 16 je ubacio Dezmond Bejn, 12 Santi Aldama i 11 Luk Kenard.
Alperen Šengun zbog stila igre dobija nadimak vezan za Nikolu Jokića i upravo je tim stilom košarke "izludeo" jednu od najboljih ekipa Zapada, Memfis Grizlise.
Hjuston i Memfis se već neko vreme bore za drugo mesto Zapadne konferencije i sada možemo reći da je Hjuston zaradio da bude odmah iza nedodirljivih Oklahoma Siti Tandera.
Tejlor Dženkins mogao je da bue srećan jer mu se vratio Dža Morant upravo za ovaj susret i ekipa je bila kompletna za duel sa Roketsima, ali im to nije mnogo pomoglo...
Dalas Maveriksi su bez dvojice glavnih igrača, Luke Dončića i Kajrija Irvinga pobedili Portland Trejlblejzerse u "Amerikan Airlines Centru".
Džejden Hardi se istakao sa 25 poena, dok je 23 i 14 skokova imao Pi Džej Vašington, a 21 poen i 16 skokova Derek Lajvli, Spenser Dinvidi je ubacio 17, 13 Kventin Grajms, a 11 Nađi Maršal.
Na drugoj strani, tek 9 poena je imao Deni Avdija, ali i 8 skokova i 4 asistencije. Sa po 22 poena istakli su se Enferni Sajmons i Šejdon Šarp, 20 je imao Skut Henderson, a po 11 Donovan Klingen i Tumani Kamara.
NBA, četvrtak na petak:
Detroit – Golden Stejt 104:107
Orlando – Minesota 89:104
Klivlend – Toronto 134:126
Dalas – Portland 117:111
Memfis – Hjuston 115:119
Finiks – Atlanta 123:115
Juta – Majami 92:97
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Košarkaši Hjustona, Memfisa, Dalasa, Golden Stejta i Njujorka ostvarili su pobede u noći između ponedeljka i utorka u NBA ligi, a posebno se istakao Deni Avdija.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Xiaomi je objavio listu pametnih telefona za svoje brendove Xiaomi, Redmi i POCO kojima će tokom 2026. godine biti okončana zvanična softverska podrška.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar