Košarka 0

29.3.2024.

8:20

Vilijamson anulirao Janisov dabl-dabl

Zajon Vilijamson sa svojih 28 poena bio je najzaslužniji za pobedu Nju Orleans Pelikansa protiv Milvoki Baksa 107:100.

Srđan Novaković
EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Sem startnog centra Pelikansa, dobru utakmicu su odigrali i Si Džej Mekolum koji je ubacio 25 poena, Litvanac Jonas Valančijunas je utakmicu završio sa 17 poena i deset skokova, što je njegov 32. tripl-dabl u ovoj sezoni.

Nije Baksima pomoglo to što je Janis Adetokumbo imao svoje veče sa 35 poena i 14 skokova, dok su Malik Bizli (6/11 za tri) i Dejmijen Lilard imali po 20 poena.

Uglavnom su Pelikansi imali prednost tokom prvog dela meča. Ta razlika je najviše rasla do 18 poena prednosti koju su imali pred kraj prvog poluvremena, da bi se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 61:45.

Uspeo je Milvoki da se vrati u trećoj četvrtini i da vođstvo Pelikansa spusti na svega tri poena. Međutim košarkaši Nju Orleansa nisu dali gostima da dođu do potpunog preokreta i na kraju su uspeli da održe rezultatski plus do kraja meča i dođu do pobede rezultatom 107:100.