Nakon ubačenih 56 poena Vašingtonu i 48 Atlanti sredinom decembra, Nikola je postigao 46 protiv San Antonija u drugom odmeravanju snaga ova dva tima u samo 24 sata.
Ovog puta trijumf je pripao Nagetsima (122:111) koji su se tako revanširali Teksašanima za tesan poraz u Koloradu (110:113), a Jokić je sa kamatom naplatio Vembanjami za oduzetu loptu pred kraj tog meča kada je Francuz sprečio Srbina da reši utakmicu.
Jokić je protekle noći radio onako kako najbolje ume, držao je čas košarke Spursima i Vembanjami, i to na 21. rođendan Francuza, kojeg je potpuno nadvisio u produžetku kada je ubacio devet od ukupno 14 poena za svoj tim, a njegov takmac nijedan.
Francuz takođe nije imao niti jedan skok u dodatnom vremenu niti je mogao da spreči Srbina da dominira - Jokić se pitao za sve.
Nikola je, doduše, umalo bio tragičar i ovog puta, pošto je promašio jedno slobodno bacanje u samoj završnici, tada propustio da odvede Nagetse na +3, da bi Vasel 14 sekundi pre kraja poentirao za 108:108.
Poslednji šut ka košu u regularnom delu meča uputio je upravo Jokić, ali je promašio i drama se nastavila kroz produžetke gde je Somborac, na sreću Nagetsa, potpuno pruzeo utakmicu i radio šta je hteo.
Zbirno, Jokić je iz igre šutirao 19/35, za tri 3/8, za jedan 5/6, imao je deset asistencija i devet skokova. Izostao je ovog puta tripl-dabl, ali teško da će Nikola da pati zbog te činjenice.
Rasel Vestbruk se nije proslavio, ubacio je tek devet poena, ali je pogodio važnu trojku na 01:47 do kraja za vođstvo Denvera 107:106 (asistencija Jokića).
Majkl Porter Džunior bio je drugi najefikasniji u pobedničkom timu sa 28 poena.
Džamal Marej je ubacio 13.
Kod Spursa, pored Vembanjame, koji je pored 20 poena upisao i 23 skoka, istakli su se Herison Barns sa 22 i Devin Vasel sa 19 poena.
Vredi reći da je francuski superstar iz redova Spursa promašio čak deset šuteva za tri poena (2/12).
Naredni meč Denvera igra protiv aktuelnih šampiona Boston Seltiksa.
Prema informacijama portala "BasketNews", i dalje nezvaničnim, grupa evroligaških klubova, udružiće snage kako bi unapredila svoje pozicije u elitnom takmičenju.
Najbolja teniserka sveta Arina Sabalenka plasirala se u polufinale WTA turnira u Brizbejnu, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila Amerikanku Medison Kiz rezultatom 6:3, 6:3 za sat i 30 minuta igre.
U poslednjoj deceniji je kroz rukometnu reprezentaciju Srbije prodefilovao izrazito veliki broj igrača, ali ne i na golu, gde je uvek na usluzi naciji stajao Vladimir Cupara.
Posle dve godine, Alvaro Granados se vraća u Beograd. U grad koji zauzima posebno mesto u njegovoj karijeri – jer je baš u prestonici Srbije imao prvi inostrani klupski angažman.
Saobraćajna policija otkrila je 48.902 prekršaja tokom akcije pojačane kontrole saobraćaja od 24. decembra prošle godine do 8. januara ove godine, tokom koje su kontrolisali 133.786 vozila.
Komentari 55
Pogledaj komentare Pošalji komentar