U pitanju je rep pesma posvećena srpskom centru uz fantastičan spot, sa motivima srpske tradicije, ali i ključnih detalja iz Jokićeve karijere, napravljen verovatno korišćenjem veštačke inteligencije.
Pesmu je napravio američki muzičar Di-Džej Makjulejt (DJ Maculate).
"Nikola Jokić nikad ne bi napravio svoju rep pesmu, pa sam u prethodnih pet nedelja ja to uradio za njega. Predstavljam vam: Sombor Šaflin (Shufflin). Uz neverovatan rad na animaciji Aleka Gvina. Najbolji igrač svih vremena je dobio patike i knjigu ovog meseca, a sada ima i himnu", poručio je autor.
"Jo, ovo je Veliki Džoker, pravo iz somborske ravnice, trostruki MVP, ali pokušavaju da ukrote moju vladavinu. Trebalo je da imam četiri, ali su krunu predali Džoelu. Ćutim, uđem na teren i zatvorim ga. Ja sam nesebični kralj, zovi me mašinom za asistencije. Slažem tripl-dablove, donosim sreću za dvoje", deo je pesme.
Uživajte u Jokićevoj himni:
Nikola Jokic would never make his own rap song, so over the last 5 weeks, I did it for him. I present to you: Sombor Shufflin. Featuring the amazing work of @alecgwin all animated by me. The best player of all time got a shoe and a book this month and now he has an anthem. pic.twitter.com/zhlHkywa0n
— Maculate🌹 (@DJMaculate) December 9, 2024
Rep muzika je neraskidivo vezana za NBA i košarku, posebno u poslednjih tridesetak godina.
Nema atraktivnog snimka najboljih NBA poteza bez rep podrške, niti utakmice bez rep bitova u arenama, a mnogi košarkaši su se i sami oprobali kao reperi.
Najpoznatiji među njima je svakako Šekil O'Nil, a pored njega Alen Ajverson, Demijen Lilard, Lonzo Bol, Andre Dramond...
Jokić trenutno igra najbolju košarku u karijeri, prosečno beleži 32,3 poena uz 13,6 skokova i 10,2 asistencije po meču.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Šekil O'Nil i Čarls Barkli su tradicionalno komentarisali dešavanja u NBA ligi u studiju "ESPN-a", a prethodne noći su tema bili Denver Nagetsi i Minesota Timbervulvsi,
Mario Kasun, nekadašnji hrvatski košarkaš, nerado se prisetio Evropskog prvenstva 2009. godine, na kojoj je sa svojom reprezentacijom zauzeo šesto mesto.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Nikola Jokić ostaće lider Denver Nagetsa i u narednim godinama, pošto se očekuje da srpski centar tokom leta potpiše novi višegodišnji ugovor sa klubom.
Šekil O'Nil i Čarls Barkli su tradicionalno komentarisali dešavanja u NBA ligi u studiju "ESPN-a", a prethodne noći su tema bili Denver Nagetsi i Minesota Timbervulvsi,
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar