Nova vest
NBA 13

6.9.2024.

11:04

Micić o prelasku u Denver: "Bez obzira šta ja radio van Amerike..."

Srpski košarkaš Vasilije Micić prokomentarisao je mogućnost da zaigra sa Nikolom Jokićem u Denver Nagetsima.

Autor:B92.sport

B92.sport
Micić o prelasku u Denver: "Bez obzira šta ja radio van Amerike..."
Starsport

Micić i Jokić su dve godine bili saigrači u Megi, kao tinejdžeri, a poslednjih godina u reprezentaciji Srbije.

Ljubitelji košarke u našoj zemlji su se oduševili kada su se pojavile spekulacije o prelasku Micića u Nagetse.

"Ostajem u Šarlotu, to je zvanično. Sve ove spekulacije koje su bile, ja nisam želeo da komentarišem kada nije bilo nešto konkretno. Verovatno je postojalo neko interesovanje, ali ništa toliko značajno da mogu da komentarišem nešto povodom toga. Srećan sam da me tu žele, nadam se da će ova druga godina biti plodnija za mene", rekao je Micić tokom posete svojoj bivšoj OŠ na Karaburmi gde je dobio veliki mural posle bronze na Olimpijskim igarama u Parizu.

Micić bi voleo da zaigra u timu sa Jokićem, ali za to je potrebno da se složi nekoliko kockica.

"Denver, ne znam. Dva-tri puta se vraćao. Meni je to želja zbog Joke da igramo zajedno, a šta će biti ne znam. Mislim da mi treba još godinu dana, da na tom tržištu pokažem da mogu, jer šta god ja radio van američkog tla, oni ipak veruju samo igračima koji su se dokazali u Americi, tako da mislim da jedna sezona sa trejdom u dva solidna meseca ne mislim da je dovoljno za ekipu takvog kalibra da mogu da budu sigurni da me dovedu, ali možda sledeće sezone, videćemo".

Micić je u NBA od prošle sezone kada je stigao u Oklahoma Siti Tander, koji ga je u februaru trejdova u Šarlot Hornetse.

Nakon ograničene minutaže u OKC i prosečno 3,3 poena uz 2,5 asistencija za 12 minuta po meču, Micić je "prodisao" u Severnoj Karolini gde je za 27,2 minuta po utakmici prosečno ubacivao 10,8 poena uz 6,2 asistencije i 2,1 skokova.

Micić o prelasku u Denver: Bez obzira šta ja radio van Amerike...
Tamara Erdeljanov

Podeli:

Komentari 13

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Citroen vraća kupovnu moć Evropi

Citroenov električni automobil po ceni ispod 15.000 evra imaće isti zadatak kao Citroen 2CV krajem 1940-ih - da ponovo pokrene tražnju kupaca na usporenom evropskom tržištu automobila.

Autocar

16:00

5 h

Aktuelno

Ilon Mask priznao

OpenAI i Anthropic su u poslednje vreme u potpunom ratu protiv kineskih firmi da obuče nove AI modele putem upita upućenih javno dostupnim četbotovima i API-jima, što je proces poznat kao "destilacija".

B92.net

12:30

8 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu