Pol je potpisao jednogodišnji ugovor sa San Antonio Sparsima vredan 11 miliona dolara, u sezoni u kojoj je u Golden Stejtu trebalo da zaradi 30 miliona.
Nema sumnje da je Greg Popovič doveo Pola kako bi imao jednog vrhunskog plejmejkera kao podršku za svoju 20-godišnju zvezdu Viktora Vembanjamu.
"On je jedan od najboljih takmičara u ligi svih vremena. Sjajan je lider, veliki borac. Uvek je zabavno gledati ga", hvalio je Popovič Pola nakon poraza Sparsa od Voriorsa u martu.
Pol ima 39 godina, u NBA je od 2005. kada je bio četvrti pik drafta od strane Nju Orlensa, tada Hornetsa.
Posle šest godina u Lujzijani i sprečenog trejda u Lejkerse kod Kobija Brajanta, 2011. ipak stiže u Los Anđeles, ali Kliperse.
Tu je igrao još šest godina gde nije uspeo da stigne do titule sa Blejkom Grifinom.
Prelazi u Hjuston Roketse 2017, dve godine kasnije u Oklahoma Siti Tander, a da posle samo jedne sezone postao igrač Finiks Sansa.
Nakon što nije uspeo da dođe do prstena ni u novom "supertimu" sa Devinom Bukerom i Deandreom Ejtonom (poraz u finalu 2021. od Milvoki Baksa 4-2), prošlog leta odlazi u Voriorse kod Stefa Karija.
Ipak, ni tu nije uspeo da ostvari svoj san, a na 58 utakmica prosečno je beležio 9,2 poena uz 6,8 asistencija i 3,9 skokova (11,9p i 7,3as na 18 utakmica kao starter).
Učesnik 12 Ol-star utakmica (MVP 2013) i jedan od najboljih plejmejkera u ovom veku karijeru će nastaviti u Teksasu kao mentor igraču za koga se očekuje da za nekoliko godina postane najveća NBA zvezda.
Naravno, Popovič će ga verovatno značajno koristiti i kao tutora za svog ruki plejmejkera Stefona Kasla, koga su Sparsi birali kao četvrtog pika na ovogodišnjem draftu.
Pol će postati 11. igrač koji je odigrao najmanje 20 sezona u NBA ligi.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković obrazložio je razloge odluke da se povuče iz Profesionalnog udruženja teniskih igrača (PTPA), organizacije čijem je osnivanju lično doprineo.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Po prvi put u istoriji, prodaja elektrifikovanih vozila – hibrida, plug-in hibrida i potpuno električnih automobila – u jednom mesecu premašila je prodaju klasičnih benzinskih modela.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar