Turski centar, često nazivan i kao "Bejbi Jokić", dominirao je sa 45 poena, 16 skokova i tri asistencije.
Šengun je dominirao u reketu Sparsa, koji je držao Viktor Vembanjama, prvi pik na draftu, međutim, nije se baš proslavio.
Vembanjama je imao dabl-dabl, 10 poena i 11 skokova, ali zajedno sa saigračima nije uspeo da pronađe rešenje za Šenguna.
Uz Šenguna, istakli su se Džejlen Grin sa 23 poena, odnosno Fred van Vlit sa 21, te Kem Vitmor sa 19 poena.
Kod Sparsa, najbolji su bili Devin Vasel sa 22 poena i osam skokova, Malaki Brenam je dodao 20, a Keldon Džonson 18 poena.
Hjuston je 12. na tabeli Zapada sa skorom 27-34, dok je San Antonio poslednji sa 13-49.
Klivlend je protekle večeri na svom parketu pobedio Boston (105:104) u derbiju Istoka.
Kavalirsu su do trijumfa stigli poenima Dina Vejda na 19 sekundi pre kraja, a Džejson Tejtum je propustio priliku da na 1,7 sekundi donese konačni preokret Seltiksima.
Upravo je Tejtum bio najefikasniji sa 26 poena i 13 skokova, Kristaps Porzingis je postigao 24, uz devet skokova, Džejlen Braun je ubacio 21, a Džru Holidej 12 poena.
Kod Klivlenda se istakao Vejd sa 23 poena i osam skokova, dok je Džeret Alen zabeležio 21 poen i 12 skokova.
Bostonov niz od 11 trijumfa je prekinut, ali su Seltiksi i dalje prvi na Istoku sa skorom 48-13. Klivlend je treći sa učinkom 40-21.
Rezultati:
Šarlot – Orlando 89:101
Bruklin – Filadelfija 112:107
Klivlend – Boston 105:104
Majami – Detroit 118:110
Njujork – Atlanta 100:116
Toronto – Nju Orleans 98:139
Hjuston – San Antonio 114:101
Dalas – Indijana 120:137
Denver – Finiks 107:117
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar