Nova vest
Kobna 4/4 0

30.4.2026.

8:00

Rajaković stao na korak do brejka – Šruder spasao Klivlend VIDEO

Košarkaši Klivlenda savladali su Toronto sa 125:120 i poveli sa 3-2 u plej-of seriji.

Izvor: ESPN

Rajaković stao na korak do brejka – Šruder spasao Klivlend VIDEO
Jason Miller / Getty images / Profimedia

Imaće Kavalirsi za nekoliko dana prvu meč loptu u Kanadi, a videćemo da li će Reptorsi uspeti da se oporave od poraza gde su bili nadomak brejka.

Toronto je na početku treće deonice imao 12 poena prednosti, a na to se nadovezala povreda Brendona Ingrama, koji je povredio petu u drugoj deonici, te se nije više vraćao na parket.

S druge strane, kontrolu je preuzeo veteran Denis Šruder koji je postigao 11 od svojih 19 poena u poslednjoj četvrtini, a Evan Mobli je pogodio dve ključne trojke u završnom periodu i meč završio sa 23 poena.

Džejms Harden je postigao 23 poena, dok je Donovan Mičel dodao 19 za Kavalirse.

"Ovo je bio korak napred za nas sa stanovišta mentalne čvrstine. Mislim da smo pokazali dobru pribranost i otpornost", rekao je trener Kavalirsa Keni Etkinson, "Kada je postojala šansa da popustimo, naši momci su izdržali".

Ar-Džej Beret je predvodio Toronto sa 25 poena i 12 skokova, dok je Džakobi Volter dodao 20, a Džamal Šid je ubacio 18 poena sa klupe.

Istakao se i Skoti Barns sa 17 koševa uz 11 asistencija.

Reptorsi su vodili 74:67 na poluvremenu i postigli prvih pet poena u trećoj četvrtini. Kavalirsi su se postepeno vraćali, ali su zaostajali 103:100 pred poslednjih 12 minuta.

Klivlend je preuzeo kontrolu postigavši prvih osam poena u četvrtoj četvrtini. Džejlon Tajson je pogodio trojku iz koraka unazad za izjednačenje na 103:103, a trojka Moblija donela je Kavalirsima vođstvo od 106:103.

"On je spreman za takve trenutke. On želi takve trenutke. Neumorno radi na šutu za tri poena. To su bili veliki pogoci za nas, bez sumnje", rekao je Mičel o Mobliju.

Toronto je promašio prvih 11 šuteva i u četvrtoj četvrtini imao učinak 7 od 28 iz igre, dok je Klivlend pogodio 7 od prvih 11 i ukupno 9 od 19.

"Ne bih krivio samo četvrtu četvrtinu. Ne možemo dozvoliti ovom timu da postigne 125 poena", rekao je trener Darko Rajaković.

Reptorsi su bili oslabljeni u završnom periodu. Krilni igrač Brendon Ingram napustio je utakmicu u drugoj četvrtini zbog upale desne pete.

Takođe, Ol-star igrač Skoti Barns nije bio u punoj snazi nakon što ga je Tomas Brajant udario kolenom u kvadriceps dok je išao na koš u prvom poluvremenu.

Barns je u drugom poluvremenu postigao samo tri od svojih 17 poena.

"Uglavnom sam mislio da imamo ovu utakmicu. Igrali smo dovoljno dobro da pobedimo. Samo su u četvrtoj četvrtini oni igrali malo bolje", rekao je Beret, "Šta da se radi? Plej-of je. Sada je sve ili ništa. Treba im odati priznanje. Bićemo spremni u petak".

Kavalirsi su pobedili uprkos 15 izgubljenih lopti koje su dovele do 28 poena Toronta. U prvom poluvremenu su imali 10 izgubljenih lopti koje su Reptorsi pretvorili u 23 poena.

"U drugom poluvremenu, mislim da su organizacija igre i Denis pomogli da se skine deo pritiska sa (Mičela) i (Hardena), tako da je to bio deo rešenja. Ako želimo da pobeđujemo u gostima, moramo da pronađemo način da to popravimo", rekao je Etkinson.

Cup Tree provided by Sofascore

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Apple ponovo izgubio

Sud je odbio zahtev tehnološkog giganta – eksterni načini plaćanja ostaju na snazi do konačne odluke Vrhovnog suda.

B92.net

19:15

13 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu