Nova vest
Denver u nokdaunu 18

26.4.2026.

7:44

Dosunmu uništio Denver, Jokić izazvao haos! VIDEO

Košarkaši Minesote pobedili su Denver 112:96, gurnuli Nagetse pred eliminaciju i prišli na trijumf od plasmana u polufinale zapadne konferencije.

Izvor:B92.sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Dosunmu uništio Denver, Jokić izazvao haos! VIDEO
Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

Bila je ovo treća uzastopna pobeda Timbervulfsa protiv Jokića i družine u ovoj seriji.

Centralna figura druge utakmice u Mineapolisu bio je, bez ikakve dileme, Ajo Dosunmu koji je odigrao meč karijere, i to kao rezervista, postigavši čak 43 poena!

Sa druge strane duel je obeležio i Nikola Jokić, još jednom sjajnom partijom (24p, 15sk, 9as), ali ovog puta i u negativnom smislu jer je izazvao masovni sukob igrača oba tima u poslednjiem sekundama utakmice.

Jokiću se naime nije dopao potez Džejdena Mekdenijelsa na samom kraju, polaganje igrača Minesote video je kao provokaciju u trenutku kada je meč odavno bio rešen, pa je, nervozan zbog takvog poteza, potrčao ka njemu na drugi kraj terena.

Tada je usledio haos kod klupe domaćih. Mekdenijels i Jokić su bili u klinču, potom su se i ostali igrači oba tima uključili... Na kraju, epilog sukoba bila su isključenja za najratobornije sa obe strane - Jokića i Rendla.  

Povreda Entonija Edvardsa, ali i Dontea Devićenca, su takođe obeležile ovu burnu utakmicu.

Divinćenco se povredio već u 79. sekundi.

Edvards je na terenu je proveo 18 minuta, upisao je pet poena (1/8 za tri), ali loša vest je da bi mogao da propusti ostatak plej-ofa ako se ispostavi da je teže povredio koleno. Nezgodno je doskočio na desnu nogu u pokušaju da blokira šut Kema Džonsona pred kraj druge četvrtine. 

Di Vićenco, koji je u prva tri meča postigao 12, 16 i 15 poena, povredio se na samom početku, u drugom minutu, uhvatio se u predelu Ahilove tetive i nije mogao dalje. 

Upravo su izlasci Edvardsa i Divnićenca bili ključni da Dosunmu istupi i mimo svih očekivnja ovako eksplodira. Iskoristio je trenutak, preuzeo napadačku palicu i do kraja odigrao meč koji će se pamtiti - za istoriju!

Košarkaš koji je u februaru stigao iz Čikaga primarno kao defanzivni adut, postigao je najviše poena "sa klupe" u jednoj utakmici plej-ofa u poslednjih pola veka NBA lige. 

Dosunmu je iz igre šutirao 13/17, za tri je bio nepogrešiv (5/5), za jedan takođe (12/12), sve to za 42 minuta koliko je proveo na terenu, najviše od svih na utakmici. 

"Ajo je bio jednostavno van ove planete, čoveče. Ubacivao je poen za poenom. Neverovatan je igrač. Zadaje velike udarce. Ne plaši se. Samo sam hteo da ga jašem dok se ne sruši, stvarno", rekao je trener Minesote Kris Finč.

Dosunmu uništio Denver, Jokić izazvao haos! VIDEO
Sofascore

Minesota je inače meč prelomila u poseldnjoj četvrtini koja je završena rezultatom 30:18. Serija domaćih 9:0 na startu poslednje deonice bila je, ispostavilo se, ključna za rezultatski beg Timbervulfsa i pobedu.

Jokić i Marej su sa druge strane podbacili u drugom poluvremenu - pogodili su zbirno samo šest od ukupno 24 šuta iz igre.

Džamal Marej je meč završio sa 30 poena (10/25 iz igre).

Kod pobednika još jedan rezervista je dao najveći doprinos trijumfu - Naz Rid, koji je ubacio 17 poena. Džulious Rendl je dodao 15, a Mekdenijels 12 poena.

Naredni meč serije igra se u Koloradu.

Dosunmu uništio Denver, Jokić izazvao haos! VIDEO
Tanjug/AP Photo/Abbie Parr

Podeli:

Komentari 18

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu