Prema najnovijim informacijama iz NBA insajderskih krugova, Lebron Džejms bi ovog leta mogao da razmotri i neočekivanu destinaciju Denver Nagetse.
Kako prenose američki mediji pozivajući se na izvore sa ESPN-a, Denver je jedan od nekoliko timova koji se pominju kao potencijalna opcija za iskusnog superstara uoči potencijalnog statusa slobodnog agenta.
Posebno intrigantna ideja jeste potencijalno partnerstvo sa trostrukim MVP-jem Nikolom Jokićem, što bi, prema ocenama insajdera, predstavljalo jedan od najatraktivnijih tandema u ligi.
"Više izvora iz lige navelo je Denver kao legitimnu opciju", uz naglasak da bi upravo igranje uz Jokića bilo glavni motiv za takav potez.
Kako bi Nagetsi mogli da dovedu Lebrona u Denver?
Nuggets are 1 of 6 teams that 𝑰𝑵𝑺𝑰𝑫𝑬𝑹𝑺 think could emerge this summer as an option for LeBron James
"One intriguing option floated to ESPN by multiple sources was Denver, where teaming up with three-time MVP Nikola Jokic would make for some awfully entertaining hoops." pic.twitter.com/Ge4QAnxtiL
— DNVR Nuggets (@DNVR_Nuggets) March 31, 2026
Nagetsi su već projektovani da budu opasno blizu takozvane "second apron" granice poreza, znatno iznad NBA praga za luksuzni porez.
Nagetsi bi morali da realizuju "sign-and-trade" dogovor sa Lejkersima da bi se to ostvarilo. Morali bi da oslobode prostor u budžetu razmenom nekog poput Kamerona Džonsona, koji sledeće godine treba da zaradi 23 miliona dolara.
Ili bi mogli ponovo da potpišu Votsona i pošalju ga u Lejkerse u zamenu za Lebrona, uz verovatno još neke dodatne uslove.
Aron Gordon previše znači Nagetsima i deluje malo verovatno da bi bili spremni da ga se odreknu.
Naravno, Lebron bi pre svega morao da želi da dođe u Denver, ali mislim da bi Nagetsi mogli da mu ponude neke privlačne razloge zašto bi to trebalo da razmotri.
Bio bi to legendaran tandem
Julien Mattia / Le Pictorium / imago sportfotodienst / Profimedia
Dva velikana u istom timu bila bi legendarna situacija.
Lebron će sledeće sezone imati 42 godine, a i dalje igra košarku na Ol-star nivou.
U proseku beleži 20,9 poena, 7,0 asistencija i 6,0 skokova po utakmici.
Džejms bi se pridružio Jokiću, koji je upravo osvojio nagradu za igrača nedelje u NBA nakon neverovatno dobre sedmice, kao i Džamalu Mareju, koji je podigao svoju igru na nivo karijere.
Marej je ove godine prvi put bio Ol-star. Lebron bi Nagetsima doneo "veliku trojku".
Bio bi to lud scenario dodati Džejmsa Nagetsima. On i dalje ima tu vatru za pobedom, i možda bi se ta energija prenela i na Džokera, kome samo treba da pronađe svoju "lošu stranu" kako bi napravio sledeći korak kao lider.
Naravno, sve je to samo spekulacija, ali je zabavno zamisliti kako bi Nagetsi izgledali sa Lebronom.
Istorijski UFC Beograd događaj pratili smo od prve do poslednje borbe. U glavnoj, Medić je pobedio Rodrigesa. Trijumf je upisao i Rakić, dok su Janičić, Čepo i Todorović poraženi.
Nikola Kalinić bi mogao da napusti Crvena zvezdu, nakon što novi trener crveno-belih Ibon Navaro navodno nije predvideo iskusnog krilnog košarkaša u svojim planovima za narednu sezonu.
Partizan je zainteresovan za Lonija Vokera, koji bi mogao da napusti Makabi zbog visoke plate. Amerikanac je prošle sezone bio jedan od najboljih bekova Evrolige.
Denis Buzukja oglasio se posle poraza od Bogdana Grada na UFC Fight Nightu u Beogradu. Amerikanac albanskog porekla tvrdi da nije predao borbu i osporava odluku sudije.
ATP lista donela nam je promenu pri vrhu. Karlos Alkaras se vratio na drugo mesto, dok čelo i dalje suvereno drži Janik Siner. Novak Đoković ostao je peti igrač planete.
Liverpul je spreman za još jedan veliki potez na fudbalskoj pijaci, ali bi dolazak jednog od najtraženijih mladih igrača Evrope mogao da znači i odlazak poznatog imena sa Enfilda.
Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u revanšu na stadionu "Rajko Mitić" deklasirali Larn rezultatom 5:0.
Iako se još ne zna gde će Lebron Džejms nastaviti karijeru, sve je više spekulacija o mogućim destinacijama, a među njima se sada pojavio i Denver Nagets.
Dizel motori bi do 2035. mogli gotovo potpuno nestati iz ponude novih automobila u Evropi. Nova analiza pokazuje da će električni modeli dominirati u Evropi i Kini, dok će SAD ostati veran benzincima i hibridima.
Japanski proizvođači sve više uvoze automobile koje proizvode u inostranstvu. Suzuki je prvi put postao najveći uvoznik automobila u Japanu, ispred Mercedesa, zahvaljujući velikoj potražnji za modelom Jimny Nomade.
Renault je u Veliku Britaniju dopremio više od 100 novih električnih Twingo E-Tech modela, ali kupci još neće moći da ih voze. Automobili služe isključivo za izlaganje u salonima do početka prodaje.
Vozač Mercedesa-AMG A45 uhvaćen je u Francuskoj kako vozi čak 221 km/h na deonici gde je ograničenje 70 km/h. Ostao je bez dozvole, automobil mu je oduzet, a prete mu i dodatne kazne.
Pre nekoliko dana, izveštaj iz Koreje nagovestio je da Samsung planira da sledeće godine lansira osam flegšip uređaja, uključujući četiri preklopiva modela.
Komentari 34
Pogledaj komentare Pošalji komentar